מה הכי מפריע לכם בגן יבנה?זמן קצר לאחר הבחירות האחרונות לראשות מועצת גן יבנה, פורסם באתר "גן יבנה.נט" סקר יישובי לבחינת הנושאים המצריכים טיפול לצורך שדרוג רמת החיים בעיירה הכפרית שלנו, וכן את מידת דחיפותם.


המשאל כפי שהוצג באתר:סה"כ הצביעו בסקר כ-400 בתי אב שונים, כמות מכובדת יחסית לאזורנו כאשר כמובן אפשרנו לכל בית אב להצביע פעם אחת בלבד כדי לשמור על אמינות המשאל.
כמו כן המשאל לא תוחקר ע"י שום גורם מקצועי.
ולהלן התוצאות:


את המקום הראשון, תפס באופן לא מפתיע, נושא הדיור לצעירים.
כפי שנוכחנו לדעת, מדובר בבעיה כלל ארצית, מצוקת הדיור לא פוסחת על גן-יבנה. רבים מתושבי העיר אשדוד "גילו" את הפנינה,  וכן עלה היקף ההגירה לגן יבנה מיתר איזורי הארץ. נוצר מצב בו זוג צעיר לא יכול להרשות לעצמו לרכוש דירה בישוב.
במהלך הבחירות מספר מעומדים הבטיחו כי כל בנייה בעתיד תלווה בהקצאות 10-20 אחוזים של דירות לזוגות צעירים תושבי המקום, אך טרם נרשמה התקדמות בנושא הבוער הנ"ל.

במקום השני והמכובד לא פחות, עלה נושא התחבורה הציבורית, גם שם הובטחו הרים וגבעות אך בינתיים לא זכינו להיווכח בשיפור משמעותי.
חכמי החלם שהחליטו על שעות קו 17 (הקו היוצא מהיישוב, עובר ברכבת אשדוד וממשיך ישר לקניון הסיטי), עדיין לא התפכחו והקו מגיע כ-5 דק' אחרי יציאת הרכבת. דבר אשר ניתן לפתור בקלות ובכך לחסוך לתושבי היישוב זמן רב ואולי גם להקל על פקקי הבוקר שפוקדים את היציאה מהעיר מידי יום ביומו.

סוגיה נוספת שעולה מבעיית התחבורה הציבורית, היא בני נוער רבים המתקשים להתקבל למשרות באשדוד רק מכיוון שהם גרים בגן יבנה. בעלי העסקים באשדוד נמנעים מהסיכון הטמון בהעסקת עובד שתלוי בתחבורה ציבורית בלתי יציבה, אשר אינה מספקת דיה את צרכי ההגעה ממקום למקום בכל יום ובכל שעה. כן, שנת 2017.


בהפרש צמוד, נגעתם בעניין מוסדות התרבות והבילוי החסרים בישוב. אין זהו סוד שגן יבנה "נסגרת" בשעה 23:00 בלילה כמו כל יישוב קטן. למצוא מקום לאכול בשעות האלה, נחשבת משימה כמעט בלתי אפשרית, לבטח כאשר מדובר בקיומו של מגוון הנותן מענה לכל חך.
אם בכל זאת חשקה נפשך בארוחה, לשכנתנו גדרה יש מבחר לא רע ובעיר אשדוד המגוון רב מכפי שנוכל לדמיין שיהיה אי פעם בגן יבנה.

במישור התרבותי המקום היחיד שמספק תרבות הוא המתנ"ס שמנסה ומנסה אבל לא הכי פוגע, לכן אנו רואים בעיקר הרבה יוזמות פרטיות חשובות ויפות כמו בתים פתוחים הרקדות ועוד. מה עם בילוי לצעירי הישוב? היו לא מעט דיבורים על הקמת בר מעל סופר ברקת, תוכנית שלא יצאה לפועל בסופו של דבר. מה הפתרון, אם כן? אשדוד רחובות ושאר האזורים הסובבים אותנו.

אם בתימורים, מקום קטן בהרבה מגן יבנה, קם לו פאב מצליח, אני לא רואה סיבה מספיק טובה למנוע זאת ביישובינו. צעירי גן יבנה זקוקים למקום בילוי ומפגש ראויים. 
חשוב לציין כי בתחום זה נערכת מהפכה ביישוב ע"י הקמת הקאנטרי שדובר עליו רבות ועל המרכז המסחרי החדשני, שני אלו אמורים לספק נדבך חשוב ואף עיקרי בתחום הבילוי והתרבות.

ההפתעה הגדולה בתוצאות הסקר, הייתה לא אחרת מאשר סניף הדואר בגן יבנה, שעלה לא מעט על סדר היום, אך לא הצליח להתברג גבוה ורק 8 אחוזים מתושבי גן יבנה חושבים שצריך להפעיל בתחום זה את כובד המשקל. 

פשיעה- מאז שהוקמה היחידה לשיטור עירוני בגן יבנה היא הצליחה להביא הישגים והרתעה ליישבונו אשר סבל עד לא מזמן מגניבות לא מועטות.בתחום החינוך חלה התקדמות מעניינת עם הקמת בית ספר תיכון נעמי שמר ובית ספר יסודי אילן רמון אשר העלו את רמת החינוך ביישוב ולקחו אותו עוד צעד קדימה.
כמו כן נעמי שמר נותן תחרות לבית ספר התיכון הישן רבין, וידוע לכולנו שאין סכין מתחדדת אלא ע"י חברתה.

מה לכם, תושבי יקרים, הכי מפריע ביישוב?
ממה אתם מרוצים?
מה הייתם שמחים לשפר?
מה חסר לכם באזור מגוריכם?

שתפו אותנו במייל האדום. 

יש לכם סקופ? מעוניינים לפרסם? לחצו כאן להתחיל איתנו צ'אט בוואטספ 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה