אומרים "די" לתאונות כלי רכב דו-גלגלייםצעירים רבים בישראל, בוחרים לעשות רישיון ולנהוג על כלי רכב דו גלגלי. הבעיה היחידה שאינם לוקחים בחשבון, היא הסכנה שברכיבה על כלי רכב דו גלגליים בישראל. המשמעות היא שכמעט מדי חודש בשנה שעברה נהרג צעיר בעת שרכב על אופנוע. גם גן יבנה על המפה בנושא זה.

על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בשנת 2016 נהרגו 11 צעירים בגילאי 15-24 בתאונות כלי רכב דו גלגליים (אופנוע/קטנוע). המשמעות היא, כי כמעט מדי חודש בשנה שעברה נהרג צעיר בעת שרכב על אופנוע.

עוד עולה מהנתונים, כי כל הצעירים שנהרגו בתאונה בעת שרכבו על אופנועים או קטנועים היו גברים, שישה מהם משתייכים לחברה היהודית וחמישה לחברה הערבית. בנוסף נמצא, כי שבעה מההרוגים היו בני 20 ומעלה וארבעה בני 15-19. כמו כן, שמונה מהתאונות בהן נהרגו צעירים שרכבו על אופנוע התרחשו בתחום העירוני ושלוש בתחום הבינעירוני.

בשנת 2016 נפגעו בתאונות דרכים 726 צעירים שרכבו על כלי רכב דו גלגליים, מתוכם 153 נפצעו באורח קשה. בממוצע של העשור האחרון (2007-2016) נהרגו מדי שנה בתאונות אופנוע 14 צעירים, 931 נפגעו ו- 126 נפצעו באורח קשה.
בגן יבנה, במהלך העשור, נפגעו 29 רוכבי אופנועים, מתוכם חמישה נפצעו קשה והיתר באורח קל.

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "יש להעלות את גיל קבלת רישיון הנהיגה לאופנוע ולהאריך את תקופת הלימוד וההדרכה. בנוסף צריך לשפר את התשתיות עבור רוכבי הדו גלגלי"

צעירים רבים בישראל, בוחרים לעשות רישיון ולנהוג על כלי רכב דו גלגלי. הסיבות לכך ברורות: ניתן לקבל את הרישיון בגיל מוקדם יותר, תהליך קבלת הרישיון הוא זול ומהיר, כלי הרכב ותחזוקתו זול יותר מכלי רכב אחרים ובנוסף השימוש בקטנועים ואופנועים פותר את בעיות החניה והפקקים שמאפיינים את מדינת ישראל. הבעיה היחידה שצעירים אלו לא לוקחים בחשבון, היא הסכנה שברכיבה על כלי רכב דו גלגליים בישראל.

אופן ההכשרה בעייתי ולוקה בחסר ובנוסף לצעירים לצעירים המקבלים רישיון לכלי רכב דו גלגלי, אין את החובה לנסוע תקופה מסוימת עם מלווה, שידריך ויגשר על חוסר הניסיון שלהם בכבישים. אלו, מובילים לכך שאחוז הצעירים המעורבים בתאונות אופנוע הוא גבוה מאד ביחס ליתר הגילאים.

יש לכם סקופ? מעוניינים לפרסם? לחצו כאן להתחיל איתנו צ'אט בוואטספ 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה