בשורה לקשישים: בקרוב יוגדל סבסוד המשכנתא למקבלי הבטחת הכנסהבשורה חיובית לקשישים מגן יבנה ומרחבי הארץ, יו"ר ועדת המשנה לעניין מעמד האזרחים הוותיקים בכנסת, ח"כ טלי פלוסקוב, הודיעה על הגדלת הסיוע לקשישים נזקקים בגובה של כ- 7 מיליון ₪. הסיוע צפוי להכניס למעגל הזכאים כ- 2,500 קשישים נוספים

צילום: Pixabay

השינויים שיזמה ח"כ טלי פלוסקוב בנוהל הסיוע לקשישים של משרד השיכון והבינוי  השינוי יוסיפו למעגל הזכאים עוד כ- 2,500 קשישים נזקקים, ובנוסף, יגדיל את הסכום החודשי לאלו שכבר כיום זכאים לסיוע.

אלו הם השינויים בקריטריונים השונים:

* הפחתה של גובה ההחזר החודשי של המשכנתא-הקריטריון לקבלת הסיוע לקשישים במרכז הארץ היה תשלום מינימום החזר חודשי של 800 ₪ ומעלה בחודש. לאחר השינוי המוצע, קשישים שההחזר שלהם הוא מעל- 600 ₪ יהיו זכאים לסיוע.

* גיל- עד היום גובה הסיוע היה משתנה בהתאם לגיל הקשישים. סעיף זה בוטל וכל הקשישים מעל גיל 70 יקבלו סיוע דומה.

* הגדלה של סכום הסיוע- מצ"ב טבלה המציגה את השינויים בסכומי הסיוע לפני ואחרי.

כמו כן, יבוטלו שלושה סעיפים בנוהל, שמקפחים בצורה לא מידתית את הקשישים החיים מקצבאות בלבד:

1. סעיף שאומר כי הקשיש/זוג קשישים עם פיגורים בפירעון המשכנתא אינו זכאי לסיוע.

2. סעיף שאומר כי קשיש שבן זוגו נפטר מתחיל לקבל סיוע ליחיד בלבד וזאת כאשר תשלום המשכנתאות אינו משתנה.

3. סעיף שאומר כי סכום הסיוע יחד עם סכום התשלום המינימלי )500 ש"ח( אינו עולה על %95 מגובה התשלום בפועל. אין צורך להוסיף ולהסביר שכל אחד מהסעיפים הנ"ל מהווה פגיעה אמיתית בקשישים שגם כך נמצאים במצב פיננסי.

ח"כ פלוסקוב: " אני שמחה לבשר כי החל מה- 1 באוקטובר 2017, זוג קשישים במרכז הארץ, שגר לבדו, ומשלם משכנתא יוכל לקבל סיוע של עד כ- 300 ₪ בחודש. אחרי דיונים ארוכים עם משרד האוצר ומשרד השיכון, השגנו את הכסף על מנת לסייע לאחת האוכלוסיות העניות ביותר בחברה הישראלית".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה