המכה של הבחירות: פייסבוקככל שמתקרב מועד הבחירות, פרופילי הפייסבוק המזויפים שנפתחים עוסקים יותר ויותר בהשמצות. הנפגעים האחרונים: יהודית אלפסי ואלי אלוש

המתמודדים לבחירות הקרובות מתרוצצים לאורך כל ימות השבוע - לחוגי הבית, לשיחות ארוכות עם הפעילים, לאירועים כאלה ואחרים - הכל בתקווה לצבור עוד תמיכה ועוד קולות לקראת יום הבוחר. למזלם, יש יום אחד בשבוע שבו אפשר להוריד רגל מהגז, להיות עם המשפחה ובעיקר להירגע מהתקופה הלוחצת. נכון, ביום זה עדיין יש את פקידת בתי הכנסת המסורתית של הרצים למועצה, ועל זה הם לא מוותרים כל כך בקלות, אך גם עם זאת,  עדיין מדובר ביום מנוחה יחסי לרובם.

אבל התופעה המכוערת של התקופה האחרונה מונעת מהם את השלווה גם ביום שבת. כי מיד כאשר נכנסת השבת, מגיח לפתע משתמש פייסבוק, משתמש פיקטיבי לחלוטין (שזו, אגב, עבירה על החוק), שכותב פוסט משמיץ. הוא עושה זאת בשבתות ובחגים, כך שלמותקף, במידה והוא שומר שבת, אין כל אפשרות להגיב. הפוסט גורר הדים, דיונים מעמיקים והרים של לשון הרע. דינו של המותקף נחרץ בלי שישמיע את קולו, כי הרי הוא לא יודע על כך בכלל. וגם אם ישמע על כך ביציאה מבית הכנסת - מה הוא כבר יכול לעשות?
צריך לציין, שכל המתמודדים יוצאים נגד התופעה הבזויה הנ"ל, מה שמראה שאולי יש תקנה. הם מבינים שיש גבולות וקווים אדומים, גם במערכת בחירות כל כך סוערת. 

הנפגעים העיקריים בחג האחרון היו ירון ניסים ומי שמדורגת במקום השלישי אצלו ברשימה - יהודית אלפסי. בהודעה הועלתה תמונה עם ביתה של אלפסי, עם טענה לבנייה בלתי חוקית. העובדה שזה אינה ביתה כבר שלוש שנים לא הפריעה למשמיץ. רק במוצאי החג, התוודעה אלפסי למעשה. כאשר פנינו אליה השבוע, כדי לקבל את התייחסותה, היא אמרה לנו שהיא עדיין מעכלת את המעשה ועוד שוקלת כיצד להגיב אליו.

לאחר מכן היא פירסמה תגובה בפייסבוק:

"אני הפסקתי להתרגש מהשמצות, אצלנו אומרים במרוקאית - מה שאין בי לא פוגע בי. אגב, ככל שיענוהו כן ירבה וכן יפרוץ. ענייניי נבדקו בוועדה המחוזית ולא נמצא דבר. יש לנו הרבה מה לעשות למען היישוב. בואו נשים את כל מרצנו בעתיד היישוב. בכל זאת, רק לא מזמן כפרנו על עוונותינו ביום הכיפורים".


אבל אלפסי אינה הנפגעת היחידה. בשבת האחרונה נפתח פרופיל פייסבוק פיקטיבי בו נכתבו דברים משמיצים וחסרי כל ביסוס נגד המתמודד אלי אלוש, מכריו ואוהדיו של האחרון נחלצו לעזרתו והעידו שהקשר בין ההשמצות לאמת הוא מקרי בהחלט.


בנימה אישית אציין שזה דבר פסול ומכוער, ניצול קדושת החג והשבת לתקיפה שיקרית, או הסתתרות תחת חשבון מזוייף, זה פחדנות וניבזות שאין כדוגמתה. נקווה שלא ניתקל בזה יותר.       


תגובות:
1. תומך בכל מילה

הרצל 23-09-2013

השמצות היא הדרך הבטוחה להפסיד בבחירות

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה