אלפים ליוו את ברק רפאל דגורקר בדרכו האחרונה בהלוויה שלא השאירה עין אחת יבשה, אחיו ספד לו "אחי היקר, הבכור, כולנו הלכנו אחריך . לעדר שלנו אין עוד מנהיג" (תמונות ווידאו)רס"ל ברק רפאל דגורקר , לוחם בגדוד המילואים 710 של הנדסה קרבית, הובא למנוחות (27.7) תוך שהוא מוקף

רס"ל ברק רפאל דגורקר , לוחם בגדוד המילואים 710 של הנדסה קרבית, הובא למנוחות (27.7) תוך שהוא מוקף במכריו הרבים ובתושבי הישוב שבאו לחבק את המשפחה. 

 

זאת הייתה הלוויה בסיטאוציה בלתי נתפסת, הלוויה שבכל רגע נתון אזעקה יכלה לפלח את האוויר, הלוויה שהעצב והשכול היו מנת חלקם לא רק של המשפחה, אלא של כל הנוכחים. 

להמחיש לכם עד כמה ההלוויה הזאת הייתה אומציונלית , בעמדת התקשורת, איפה שהתאפשר והוקצה  לכתבים לצלם , עמד צלם איטלקי מ"רויטרס" העולמית , שאינו מבין מילה בעברית, אך בכל זאת בכה בכל הספד והספד תוך כדי קליקים על המצלמה.  שניגשתי אליו לאחר מכן , לשאול אותו אם זה אירוע ראשון שלו, ומכאן הרגש הנדיר שהביע, ענה לי :"אני צלם ותיק, והייתי בכל העולם כמעט.  אבל פה הרגשתי עצב מסוג אחר, הוא הבן של מישהו, הוא חבר של מישהו, אפשר לשמוע ולהרגיש את זה גם אם אינני מבין דבר, לראות את הכמויות שהגיעו כדי לחלוק לו כבוד אחרון וכנה, אין את זה בשום מקום אחר בגלובוס"


הספדו של האח סהר : 
"היום גם נודע לנו שבזכותך ניצלו חיים נוספים, אתה גיבור
אין מילים שיוכלו לתאר את האובדן הגדול, אין לי אח גדול
אחי היקר הבכור, כולנו הלכנו אחריך ולעדר שלנו אין עוד מנהיג
היום נודע לנו שהתקבלת לעבודה אז תדע שאתה גדול, בעודך בחיים, ובעודך למעלה"

הספדו המרגש של בן דודו רפי, לוחם ביחידה מובחרת : "אנחנו , אחיך, בני דודיך נמשיך להילחם בכל הגזרות ונגבה מחיר יקר מכל המחבלים הארורים"


זוהר, חברו מהפלוגה : "קראת לנו האגרוף, היינו שישה עכשיו נשארנו רק חמישה, כנראה שזה היה כתוב למעלה , כי לאגרוף יש רק חמישה אצבעות, אז אחד מאיתנו היה צריך ללכת"


דודו של ברק סופד לו :
שלושה מטחי כבוד:

בין היתר הספידו,  שרת הקליטה סופה לנדבר וראש המועצה דרור אהרון שאמר בין היתר :

"כשקראו לו להגן על הבית, לשמור על גן יבנה, על אבא ואמא, לשמור על מדינת ישראל – התייצב מיד. ללא היסוס.  גן יבנה ספגה אש וסופגת אש. לא פעם עמדנו מול שיגור טילים מדרום, כאשר בהדרגה עורף הופך לחזית והמלחמה אכן מתנהלת – על הבית. לכן אסור שהאובדן יהיה לשווא, אסור לתת למרצחים להרים ראש. אסור לנו כאומה, כמדינה, להרכין ראש בפני מרצחים. יש להכות בהם, למגר אותם במחילותיהם. מה שהתחלנו - חייבים לסיים! אורה ומשה, סהר ואלירן יקרים. אובדנכם עצום. הלב נקרע. משפחת גן יבנה מחבקת אתכם אל ליבנו בחום, באהבה. נלווה אתכם באשר תלכו." 

  


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה