סכנת חיים: 54% מהציבור בישראל מודים כי הם מסמסים בנהיגה95% מהציבור חושב שלקרוא ולכתוב הודעות בטלפון הסלולרי במהלך נהיגה זו פעולה מסוכנת במידה רבה מאוד, דבר שלא מפריע ל-54% להודות שהם עושים זאת, כך עולה מסקר שערכה עמותת אור ירוק בסוף שנת 2016. המצב באזור גן יבנה והדרום לא פחות מדאיג

צילום: Pixabay

מהסקר עולה עוד כי 53% מהנשאלים הודו שהם מדברים בטלפון הנייד במהלך נהיגה ללא דיבורית ו-86% הודו שהם מדברים בטלפון הנייד במהלך נהיגה עם אוזניה או בדיבורית.

תפיסת הסכנות ברורה כמעט לכל הנשאלים – 96% חושבים שזה מסוכן במידה רבה מאוד לגלוש באינטרנט וברשתות החברתיות במהלך נהיגה. 84% טוענים כי זה מסוכן במידה רבה מאוד גם לדבר בטלפון הסלולארי במהלך נהיגה. 24% מהנהגים חושבים שלדבר בטלפון במהלך נהיגה  עם דיבורית או אוזניה גם היא פעולה מסוכנת במידה רבה מאוד.

בסקירה של אזור גן יבנה ויישובי הדרום, ניתן לראות, גם כן, כי רבים מהנשאלים מעריכים כי מסוכן להשתמש בסלולארי בנהיגה אך מוכנים לקחת את הסיכון:

באזור הדרום הודו 56% מהנשאלים כי הם מדברים בטלפון הנייד ללא דיבורית או אוזנייה בנהיגה בתדירות כלשהי. 49% העידו כי הם קוראים או כותבים SMS / WhatsApp בזמן הנהיגה בתדירות כלשהי.

96% מתושבי אזור הדרום סבורים, במידה רבה או במידה רבה מאוד, שקריאה או כתיבת SMS / WhatsApp בזמן נהיגה היא פעולה מסוכנת. 83% חושבים שדיבור בטלפון נייד ללא דיבורית או אוזנייה בעת נהיגה היא פעולה מסוכנת. 97% מהנשאלים מאמינים כי גלישה באינטרנט ושימוש ברשתות חברתיות בנהיגה היא פעולה מסוכנת.

כשנשאלו האם הגברת האכיפה בקשור לשימוש בסלולארי בנהיגה גורמת להם לחשוש יותר משימוש בו כשנוהגים ברכב, השיבו רוב גדול בכל האזורים שכן. מבין תושבי אזור הדרום השיבו 66% מהנשאלים כי בטוח שכן / חושבים שכן יחששו יותר להשתמש בסלולארי בנהיגה בעקבות האכיפה המוגברת.

הסקר בוצע באמצעות מכון המחקר "מאגר מוחות", בחודש אוקטובר 2016, מדגם ארצי מייצג של האוכלוסייה היהודית הבוגרת, סקר אינטרנטי בקרב 512  גברים ונשים בגילאי 18+, טעות הדגימה ביחס לאומדנים השונים היא 4.4%.

ארז קיטה, מנכ"ל אור ירוק: "אנחנו עדים לעליה מתמדת במספרי הנפגעים בתאונות דרכים, בכל יום מתרחשות תאונות קטלניות ונפצעים רבים. חסרות מאות ניידות משטרה בדרכים. נהג שרואה ניידת יוריד את הרגל מהגז באופן טבעי, לא יסמס וינהג באופן בטוח יותר. במקומות בהם קיימת נוכחות מוגברת של ניידות ושוטרים יש ירידה בתאונות ובנפגעים".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה