תופעה מטרידה: תלמידים מאורט רבין מטרידים את התושבים שמתגוררים בסמוך לבית הספרבחודשים האחרונים, החלה תופעה מדאיגה בה מספר תלמידים מבית הספר רבין מטרידים את התושבים המתגוררים בשכונות הסמוכות לבית הספר. בין המקרים: פגיעה ברכבים של התושבים, התפרצות לגינות פרטיות, צלצול בפעמונים בבתים ועוד. עד כה לא התקבלה תגובה רשמית מהמועצה או מבית הספר

לפני מספר שבועות, פנה אלינו תושב גן יבנה, אייל סברסקי, שטוען שכבר מספר חודשים שתלמידים מבית הספר רבין, מטרידים אותו ואת התושבים המתגוררים בסמוך לבית הספר באופן יום יומי. אייל, שהתקין בביתו מצלמות אבטחה, בדיוק מהסיבות האלו, תיעד מספר מקרים שצריכים לגרום למורי והורי התלמידים לעשות חושבים בנוגע לחינוך הילדים. יתרה מכך, בחלק מהמקרים נצפו מורים של בית הספר, כשהם רואים את המתרחש ובוחרים לא להגיב או לקטוע את ההתנהגות הפוגעת.

בחלק מקטעי הווידאו, מתועדים התלמידים כשהם יוצאים מבית הספר, בשעות שאחרי הלימודים, כשהם מצלצלים בבתי התושבים ובורחים, פוגעים ברכבים שחונים מחוץ לבית הספר, מנסים לפרוץ לבתי השכנים ואף באחד המקרים תועד תלמיד שמחזיק חפץ לא מזוהה בידו.

צילום מסך גוגל תמונות

"כל יום אני מצלם, יש לי מצלמות אבטחה. מצלצלים לי בפעמון ובורחים - הכול מצולם. מקפלים למכוניות את המראות. כל האזור פה ליד הפיקוח עוד, ואחרי סיום בית ספר זה פשוט לשמור ולהגן שלא יפגעו לך בבית, או ברכב כי לילדים משעמם כנראה. מורים עוברים ליד ולא מגיבים! הפיקוח אינו מגיב. אני פשוט כל יום צריך לעבור ולהסתכל האם פגעו ברכב או השאירו זבל על הרכב. בנוסף לכך, יש לי תיעוד מתוך הבית ויש תיעוד מהמועצה שמצלמת את הפריצה לבית שלי (יש מצלמות ממול לבית ספר שקלטו). באחד המקרים אף בעטו לי בשער של הגינה - הכלב ברח וקיבלתי דוח של 750 שקלים".

כשאייל התקשר לפיקוח של היישוב, כדי להתלונן על מעשה התלמידים, התברר שכשמתקשרים למספר הטלפון של הפיקוח מגיעים גם לשירות הווטרינרי של היישוב. אין ניתוב שיחות והכל ממוען לאותה הכתובת. הפיקוח מצדם טענו שעל ארז לפנות למשטרה ולהתלונן על התלמידים שכן הם לא מטפלים במקרים של אלימות. לפיכך עולה השאלה לאן הולך הכסף של התושבים לגבי אגרת השמירה אם דווקא במקרה של אלימות (שכידוע זה חלק משמירת הסדר הציבורי- כפי שמוגדר בתחומי האכיפה של הפיקוח) הם מפנים את התושבים להתלונן במשטרה? האם רק בדוחות עסקינן?

איפה האחריות של בית הספר בנוגע להתנהלות התלמידים בסביבה הקרובה לבית הספר? (גם אם זה בשעות שאחרי הלימודים או בהפסקות) והיכן המעורבות של הפיקוח העירוני, שאמון על הגנת התושבים ושמירה על אורח חיים תקין ביישוב? עד כה ביקשנו תגובה גם מבית הספר רבין וגם מדוברות המועצה ולא קיבלנו תשובה מאף אחד מהגורמים. בינתיים התושבים ימשיכו לסבול מהצקות של התלמידים באופן יום יומי ואף יספגו פגיעה ברכוש, עד מעורבותה של המשטרה בעניין.

כזכור, רק לפני כשבוע פורסם ב"מה נשמע בגן יבנה", על מקרה אלימות חמור שהתרחש בבית הספר- קטטה המונית בין תלמידים משתי שכבות גיל. לאור המקרה הנוכחי, אנו לא מופתעים שיש עוד קורבות לאלימות של חלק מתלמידי בית הספר.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה