המצב בכבישים: נתונים מדאיגים על מצב תאונות הדרכיםמסקר חדש שערכה עמותת ״אור ירוק״, עולה כי בשנת 2017 הנושא המרכזי שמדאיג את תושבי גן יבנה והסביבה הוא תאונות הדרכים. 79% מהנשאלים בסקר דיווחו כי המצב בכבישים מדאיג יותר מהמצב הכלכלי ואפילו הביטחוני.

ארכיון

לקראת סוף שנה, ערכה עמותת ״אור ירוק״ סקר המראה כי תושבי הדרום מודאגים מהמצב בכבישים. 79% מסך הנשאלים דיווחו כי הם מודאגים ממצב בכבישים בישראל, אפילו יותר בהשוואה למצב האלימות, המצב הביטחוני והמצב הכלכלי במדינה. נתון מדאיג לא פחות מראה כי מחצית מהנשאלים (48%) דיווחו כי היו מעורבים בתאונות הדרכים בחמש השנים האחרונות, עליה של 4% לעומת שנה שעברה.

כל נושא התחבורה במדינת ישראל עולה פעמים רבות בתקשורת, בעקבות ריבוי הפקקים ותאונות הדרכים, לכן לא מפתיע ששר התחבורה קיבל ציון ״נכשל״ (52%) באותו סקר. הנשאלים השיבו כי לטענתם השר ולשכתו אינם פועלים מספיק במאבק בתאונות הדרכים.

לצערנו בתקופה האחרונה בגן יבנה, נושא תאונות הדרכים הינו נושא כואב. רק חודש שעבר פרסמנו מספר כתבות בנושא. החששות של תושבי גן יבנה והסביבה נראים היטב בסדר, קרוב למחצית מתושבי הדרום (81%) ציינו שהם מודאגים מאוד מנושא התאונות דרכים, לעומת 66% מהנשאלים המודאגים מהמצב הביטחוני באזור.

לסיכום, התבקשו הנשאלים להשיב מה לדעתם הפתרון לתאונות הדרכים- לפי הסקר (58%) הפתרון הוא תחבורה ציבורית זמינה ויעלה שתפחית את כמות הרכבים הפרטיים על הכביש.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה