מרים פרץ, האם ששכלה את שני בניה, בביקור בגן יבנהבמפגש מרתק ומרגש במיוחד עם מרים פרץ, האם ששכלה בעל ושניים מבניה, תלמידי י"ב בתיכון אורט יצחק רבין

במפגש מרתק ומרגש במיוחד עם מרים פרץ, האם ששכלה בעל ושניים מבניה, תלמידי י"ב בתיכון אורט יצחק רבין זכו לשיעור אישי במנהיגות.   מרים פרץ נולדה וגדלה בקזבלנקה שבמרוקו. בשנת 1964 עלתה ארצה ושוכנה במעברת חצרים בבאר שבע. למדה ספרות והיסטוריה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. באמצע שנות ה-70 נישאה לאליעזר פרץ ולאחר נישואיהם עברו לאופירה, שם עבד בעלה כמפקח משרד הבריאות בעוד היא עוסקת בהוראה. באופירה נולדו שני בניהם הגדולים, אוריאל ואלירז.

 

שמה של מרים עלה לכותרות לאחר שהתאלמנה מבעלה ושכלה שניים מבניה, אוריאל ואלירז ששירתו בצבא. ב-25 בנובמבר 1998 נהרג הבכור, סגן אוריאל פרץ בן ה-22, מפקד מחלקת הסיור בגדוד 51 של חטיבת גולני, במארב בדרום לבנון. ב-26 במרץ 2010, נהרג בנה השני, רס"ן אלירז פרץ, בהיתקלות בחוליית מחבלים ברצועת עזה.‏

 

  מאז נפילת הבנים החליטה מרים פרץ להקדיש חייה להנחלת המורשת היהודית והציונית ולהרצות לבני נוער וחיילי צה"ל, לסייע למשפחות שכולות ולפצועי צה"ל.. סיפור חייה מתועד בספרה של סמדר שיר "שירת מרים" שראה אור ב-2011, וב-2014 נבחרה להדליק משואה ביום העצמאות ה-66. עליה קבעה ועדת המשואה כי היא "סמל לגבורת הרוח היהודית והישראלית ומופת לנתינה ועזרה לזולת". 2014-09-12 00_33_52-שיעור אישי במנהיגות מהאם השכולה מרים פרץ - tzur1987@gmail.com - Gmail ביום שלישי השבוע הוזמנה לביה"ס התכיון "אורט יצחק רבין" בגן יבנה למפגש בלתי אמצעי עם תלמידי י"ב.    מספרת שיר אפרת תלמידת י"ב 4:"הכרנו את סיפורה מהכותרות בעיתונות. לא מעבר לכך.

 

לא היינו בטוחים למה לצפות. מיד מתברר לנו כי למרים פרץ כוח עצום. אפשר לראות זאת עליה מהרגע שהיא מתחילה לדבר. עוצמה שכזאת, שהשאירה אותנו פעורי פה. היא עברה דברים לא קלים ולמדה להשלים איתם, ולייחס להם מטרה.   "יש מטרה גם בדבר הנורא ביותר, ודברים לא מתרחשים ללא כוונה" – זה המסר המרכזי עמו יצאו התלמידים מספרת אפרת. "אם היא הצליחה לעבור אתגרים כאלו, ולעמוד באסונות כאלו, גם אנחנו יכולים לעבור ןלעמוד באתגרים הפרטיים שלנו. למדנו ממנה שלכל אתגר בחיים יש ערך מוסף, שאפשר ללמוד מכל סיטואציה", היא מוסיפה.   פרץ מרחיבה בהרצאתה על מושג הנתינה. לדבריה, הבנים שלה הם שלימדו אותה נתינה מהי, כאילו זהו דבר מובן מאליו. היא מתארת כיצד אוריאל להתקבל לסיירת גולני, ומה המכשולים שעבר כדי להראות ראוי בעיני השאר. "כבר מגיל צעיר היה לו חזון של נתינה למדינה", "אלירז קבע בליבו להגן על ילדיי הארץ, והחליט שתפקידו לשמור עליהם ממלחמות ומכאב. גם בלילה האחרון לפני שנהרג בשדה הקרב, נסע למשפחה קשת יום ותרם כסף לארוחת החג", סיפרה. מרים יודעת כי בניה שירתו מטרה, וחיו את החיים שחלמו למרות המכשולים.

 

"זהו הרעיון שתוך שעה וחצי בלבד העבירה לנו, החדירה בנו את הרצון להתנהג בצורה חברית לנתינה וערבות הדדית, לנהוג כבניה ולהפיץ את ערכיהם בעולם, ובכך כאילו לשמור עליהם חיים. ההרצאה שלה מעלה בך את הרצון לנצל את החיים לדברים משמעותיים באמת. לא סתם לראות טלוויזיה, או לישון כל היום. כמו שלבנים שלה הייתה מטרה כאן, גם לנו יש. אין זמן יותר טוב מעכשיו בכדי לגלות מהי המטרה הזו ולהתחיל לפעול.

 

הגברת פרץ נתנה לנו שיעור חשוב במנהיגות, באומץ אישי ובנחישות מופלאה", מסכמת שיר אפרת.   מנהלת בית הספר מרי שפונט: " פגישה עם מרים הייתה מרגשת ומרתקת, היא אישה רבת השראה, אישיותה הרבגונית ,אומץ ליבה המסרים הערכיים שהיא מנחילה לתלמידנו הפכו את המפגש איתה לחוויה עוצמתית שתחרת בלב תלמידנו. השנה פתחנו במיזם של מנהיגות ערכית ואישית ומרים מהווה דמות מופת מעוררת השראה למנהיגות אישית ולאומית. אני רוצה להודות לה על הביקור המופלא שיצאנו ממנו נשכרים. אין לי ספק שמרים עושה עבודת חינוך מדהימה ואני מוקירה את פועלה."


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה