לקראת שנת השמיטה- היערכות מחודשת במועצהשנת תשע"ה היא שנת שמיטה בה לא זורעים או נוטעים צמחים חדשים, אך מתחזקים את הקיים. המועצה נערכה

שנת תשע"ה היא שנת שמיטה בה לא זורעים או נוטעים צמחים חדשים, אך מתחזקים את הקיים. המועצה נערכה מבעוד מועד על מנת שהישוב יישאר נעים לעין

על פי ההלכה היהודית, שנה אחת מתוך כל 7 שנים מוגדרת כשנת שמיטה. זוהי מצווה אשר בבסיסה הרצון לאפשר לאדמת הארץ ולחקלאים פסק זמן ומנוחה.

לגינון הציבורי מקום מרכזי במראה הישוב ולכן במועצת גן יבנה ישנה השקעה רבה בתחום. בהתאם להלכה הפסוקה, התורה אוסרת לקיים בשנת שמיטה מלאכות שנועדו להוסיף לאדמה צמחיה או לעבד את הקרקע, אך לא אוסרת על החזקת גני נוי באופן תקין ונאה.

המפתח לשמירה על תקני שנת השמיטה תוך שמירה על האסתטיות של הגינון לרווחת הציבור, הוא בהתארגנות מוקדמת לפני תחילת השנה. על המבצע הופקד חיים אדרי, מנהל מחלקת שפ"ע ובמסגרתו, הושלמה בשבועיים האחרונים שתילה של למעלה מ25,000 שתילים ברחבי גן יבנה.

מרבית השתילים שנשתלו הם רב שנתיים וגיאופיטים אשר נועדו להחזיק מעמד מרבית ימות השנה ולהוסיף חן ונוי לרחובות הישוב, בעוד עומדים הם במאפייני שנת השמיטה ודרישותיה.

במקביל, הנחה ראש המועצה, דרור אהרון, להמשיך ולהשקיע במרכיבים סביבתיים פיזיים כגון מתקני משחק וכושר וסככות הצללה בגנים הציבוריים.

דרור אהרון: "בדרך זו התושבים ייהנו מסביבה נעימה גם בשנת השמיטה ובשנים שלאחריה, והשמיטה תישאר כראוי לה".

צילום: מרסל הדר צילום: מרסל הדר

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה