לאחר 35 שנים כמחנכת כיתות א' עד ו' והיכרות עמוקה עם קשיים של ילדים כשהיא תמיד מוצאת את הנקודה הטובה והמחזקת אצל תלמידים ומפעילה גישה יצירתית כמחנכת, הבינה עידית רונן כספי מגן יבנה שהיא יכולה לחולל שינויים משמעותיים בחייהם של הורים וילדים. עשרות מטופלים שעברו אצלה בקליניקה למדו איך לקבל תחושת עצמאות ותחושת ערך עצמי ובטחון עצמי, לחזק קשרים חברתיים ולהגביר מוטיבציה כי הרי כל מה שילד צריך זה מבוגר אחד שיאמין בו  ועידית, מאמינה בכל אחד ואחד. 

ש. עידית איך את עוזרת לאותם הורים שמגיעים מיואשים לפעמים אחרי שמרגישים שניסו הכל עם הילד והבית מתנהל בצעקות התלונות מבית הספר לא מפסיקות להגיע, מה עושים?

"למדתי קואצ'ינג מכוון להדרכת הורים ובמקביל למדתי גם טיפול דיאדי שהעיקרון שלו הוא טיפול בשניים, עבודה דינמית מול אמא וילד או שני ההורים, ילד ואחיו או שני אחים ולאט לאט התקשורת ביניהם מתחילה להיות מתחשבת יותר, נוצר חיבור בין חלקי הפאזל המשפחתי."

ש.מתי הורים מגיעים אלייך?

"כשקיימת בעיה שנמשכת, כשהילד תקוע עם הלימודים וההישגים נמוכים, כשהוא לא בנורמה כשיש חריגה כלשהיא והסביבה מתלוננת. כשהילד לא מקשיב בשיעור, לא משתתף. כשמנסים להגיע בטוב עם ילד שחווה קושי אבל מהר מאוד זה עובר לצעקות ומעכיר את האווירה בבית והכל מתנהל בכעס ושום דבר לא משתנה ההורים "מורטים שיערות" אני נותנת להורים הדרכה היוצרת שינוי. משהו לא עובד ויש צורך לשנות אותו. נותנת להורים הדרכה לשינו המחשבה שלהם. איך לעבוד עם הילד בצורה חיובית יותר ואיך להתגבר על התסכולים הפרטיים שלהם כשהעבודה נעשית במקביל. לדוגמא, כשהילד חווה קשיים חברתיים בבית הספר, קשה לו להיות פנוי ללמידה וגם הציונים צונחים. לכן, חשוב מאוד לאתר את הבעיה ולטפל בה. לחזק בטחון עצמי, להעצים, לחזק את נקודות הקושי. 

עידית רונן כספי

עידית, איך עוברים את החופש הגדול בשלום?

"חשוב מאוד לשמור על סדר יום. שיתאים ללו"ז של מערכת החינוך.לפחות שבועיים לפני תחילת הלימודים לחזור לסדר היום המובנה של קימה בשעה הרגילה, אכילת ארוחה מזינה, סדר יום. אני ממליצה לבנות טבלה ובה לכתוב שעת קימה, שעת ארוחת בוקר, מה עושים באותו היום. חשוב ביותר לילדים העולים לכיתה א',  לפתח יכולות, ללמוד להתארגן, עידוד לעצמאות, ארגון חפצים, סידור חדר, הקניית הרגלים יומיומיים. גם משחקים כמו חריזת מילים, מילה והיפוכה, מילים נרדפות המתחילות בא, ב, ג, וכו. בחופש הגדול כשנוסעים למקומות אני ממליצה לתרגל באוטו את המשחקים המאמנים האלו."

שיהיה לכולנו חופש גדול, מעצים ומטעין מצברים.