פועלים פלסטינים ברחבי הישוב – כיצד גן יבנה נערכת לאור פיגועי הטרור האחרונים ?האם גן יבנה מוכנה להתמודד עם גלי האינתיפאדה שנראו בארץ בשבועות האחרונים. אנו אמנם רחוקים מהבירה

האם גן יבנה מוכנה להתמודד עם גלי האינתיפאדה שנראו בארץ בשבועות האחרונים. אנו אמנם רחוקים מהבירה הבוערת, אך עדיף להיות מוכן מאשר מופתע. תגובות המועצה והמשטרה בגוף הכתבה

 

 

בעמוד הפייסבוק של גן-יבנה נשמעו קריאות מאמהות מודאגות. בית הספר של הילדים נמצא סמוך לאתר בנייה בו מועסקים עובדים פלסטינאים. מה נותן לנו את השקט לומר בוודאות : כאן זה לא יקרה?

איזור בניה - סכנה מזן אחר איזור בניה - סכנה מזן אחר בית ספר "אורט" בגן יבנה בית ספר "אורט" בגן יבנה

 

שניגשים לאפיין את פרופיל המחבלים, מתוך מטרה לנסות ולהבין מי אלו אותם אנשים שעלולים לקחת צעד אחד יותר מידיי בשם האידיאולוגיה, עולה כי רוב המחבלים הם רווקים בשנות ה-20 לחייהם. הם עצמאיים וכמעט מנותקים ממחויבות משפחתית. עד כה, רוב המחבלים היו שוהים לא חוקיים או אסירים לשעבר אך במקרה הדקירה האחרון בבית הכנסת בשכונת הר נוף שבירושלים, שני המפגעים היו בעלי תעודת זהות כחולות ועבדו בסמוך למקום.

 

אמנם הגזרות החמות נמצאות בעיקר באזור ירושלים אך גם בגן יבנה נמצאים עובדים שעונים לפרופיל המחבל ה"אולטימטיבי", צעירים עצמאיים, אולי חלקם רווקים. אין לדעת מה עלול להדליק את זעמו של אחד הפועלים לצאת למסע הנקמה גם בתוך גבולות היישוב.

 

אז האם גן-יבנה מוכנה לכל מקרה? האם בתי הספר יודעים להכין את הילדים, להסביר שיש לפקוח עיניים? האם הרשויות מקבלות תדריכים לגבי המצב?

 כשביקשנו את תגובת המשטרה, מהרו לספר ולהרגיע :

 

"לנוכח אירועי הפרות הסדר ופיגועים באזורים שונים ברחבי הארץ, המשטרה פועלת ברמת כוננת גבוהה הכוללת פרישה רחבה של כוחות ויחידות במוקדים רגישים ובריכוזי אוכלוסייה בהם ערי ויישובי מרחב לכיש כולל גן יבנה. בימים אלה מתנהל מבצע אכיפה מסיבי ורחב היקף לאיתור ומעצר שוהים בלתי חוקיים. האכיפה כנגד תופעת השב"חים מתמקדת לא רק במעצר השוהים הבלתי חוקיים עצמם אלא גם באלו המסייעים להם תמורת בצע כסף – מסיעים, מעסיקים ומלינים.

משטרת ישראל/מחוז דרום/מרחב לכיש לא מגבילה תנועתם של אנשים על רקע מוצאם או דתם, משטרת ישראל אוכפת חוק בצורה שוויונית ללא משוא פנים. תפקידה של משטרת ישראל לדאוג לשלומו ובטחונו של הציבור הרחב וכך היא פועלת".

610


בנוסף, התקבלה תגובת דוברות מועצת גן יבנה והיא כדיקלמן:

" עם התגברות מעשי טרור ברחבי המדינה, ראש מועצת גן יבנה דרור אהרון קיים הערכת מצב עם משטרת ישראל ובנוכחות הגורמים המקצועיים במועצה. יחד נקבעה מתכונת פעילות משותפת עד הודעה חדשה.

ראש המועצה ביקש מהמשטרה להגביר סיורים ונוכחות בישוב, ולקיים בדיקות יומיות באתרי הבנייה השונים, כדי לוודא שכל העובדים חוקיים ומצויים תחת בקרה.

המשטרה עדכנה בבדיקת כל האירועים המדווחים למוקד 100, ללא יוצא מהכלל, ועל נוהל לבדיקת כל הסעות הפועלים שחולפות דרך גן יבנה לכיוון כביש 40.

 

הפיקוח העירוני הונחה לקיים סיורים מתוגברים בקרבת בתיה"ס והגנים, וכל בעלי רכבי הרשות הונחו לסייר ברחבי הישוב תוך הפעלת אמצעי התרעה.

בוצעו תדרוכים ורועננו הנחיות פעולה לצוותי השמירה ולצוותים החינוכיים בבתי הספר ובגני הילדים.

בנוסף יצא ראש המועצה בקריאה לציבור להגביר עירנות ולדווח למשטרה או למוקד העירוני בכל מקרה חריג. "

 

נראה כי הרשויות בגן יבנה אכן לא קופאות על השמרים אך לכל אחד מאתנו האחריות לפקוח עיניים ולהיות מודעים. עלינו מוטלת אחריות כקהילה לדאוג לשלום ילדנו, אם בארגון הסעות מהלימודים או תורנות בין ההורים.

אזרח אחראי דואג לאסוף את הילדים אזרח אחראי דואג לאסוף את הילדים


אמנם המקרים עוד רחוקים מגן יבנה אבל התקופות האחרונות במקלטים בצל השמיים חסרי השקט גרמו לכולנו להבין כי אין מקום לשאננות. במציאות הישראלית עלינו לפקוח עיניים.

 

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה