בשורה לזוגות הצעירים? אושרה בניית 1600 יחידות דיור בגן יבנהראש המועצה דרור אהרון:"נגיע ל50-60 אלף תושבים תוך 10 שנים ,בין אם נרצה ובין אם לא" הודעת משרד

ראש המועצה דרור אהרון:"נגיע ל50-60 אלף תושבים תוך 10 שנים ,בין אם נרצה ובין אם לא"

הודעת משרד האוצר : "התכנית אושרה בתמיכת הראשות המקומית"

 

הוועדה למתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) , אישרה בסוף השבוע החולף בנייה של 1600 יחידות דיור בגן יבנה. הבנייה הרוויה תשתרע על 458 דונם ותשלים את הרקמה הבנויה במערב היישוב.

התכנית כוללת דירות קטנות בשטח של 75 מ"ר , שכמותן תעמוד על 320 דירות לערך , במטרה לייעד אותן לאוכלוסיית הזוגות הצעירים. שאר יחידות הדיור בפרויקט ייבנו בגודל של 120-160 מ"ר, כאשר דירות אלו מיועדות למשפחות בשלבי התפתחות שונים. בנוסף ליחידות דיור אלו , חלק מן הפרויקט יכלול הקמת 240 יחידות לדיור מוגן , אשר ישמשו את האוכלוסייה המבוגרת של היישוב.

 

 

בניין גן יבנה בקרוב בנייה רוויה , אחד מן הבניינים הבודדים בישוב כיום (zoommap)

 

השאלה המתבקשת היא האם נמצא בפתרון לבעיית הדיור לזוגות הצעירים ביישוב ? בראיון לגן יבנט לקראת הבחירות אשתקד ציין ראש המועצה כי יפעל למציאת פתרון לבעיית הדיור לזוגות הצעירים , דבר שלא נראה עד כה באופק , אולם כעת , האם יפעל ראש המועצה להעניק קדימות לתושביו הצעירים של הישוב?

 

אישור הפרויקט מתחבר ישירות לנושא שינוי מעמד הישוב, והסוגיות הנלוות לו. בהיבט התשתיות והתחבורה , בעיית נתיבי הכניסות והיציאות  מהישוב ידועה לכל , ומורגשת היטב בקרב התושבים בשעות העומס. בהיבט התעסוקתי, רוב תושבי גן יבנה אינם מוצאים את פרנסתם ברחבי הישוב אלא נודדים לישובים סמוכים ורחוקים. יישום פרויקט שכזה ללא טיפול מקיף ויסודי בנושאים אלו , בדמות הסדרת כניסות ויציאות נוספות ליישוב , יצירת שטחי מסחר ותעסוקה ותשתיות חינוך ותרבות ראויות , יכול להביא לירידה חדה ברמת החיים שלנו , התושבים.

 

התייחסות ראש המועצה לסוגיית הדיור

 

במסגרת טקס חלוקת מלגות לסטודנטים שהתקיים בשבוע החולף , התייחס ראש המועצה לנושא הדיור : "התכניות המאושרות (פרויקט זה ועוד מספר נוספים , בהיקף של אלפי יחידות דיור נוספות) הן בהיקפים חסרי תקדים כך שבתוך 10 שנים נהיה ישוב בסדר גודל של 50-60 אלף תושבים , בין אם נרצה ובין אם לא" באשר לבעיית התחבורה ציין ראש המועצה : " אי אפשר להקים יחידת דיור אחת מבלי לבנות כביש יציאה צפוני, במימון וביצוע המדינה" , בנושא פתרון הדיור לזוגות הצעירים , בני היישוב, ציין :               "הפרויקטים הללו מיועדים לזוגות הצעירים , הילדים שלנו , היועץ המשפטי לממשלה לא מסכים שתינתן עדיפות לתושבי המקום בשל יצירת חוסר שוויון , אך אני עדיין נמצא בשיח למול המנהל והנושא לא סגור" ובעיקר למתנגדיו, אשר מבקשים לעצור את פיתוח היישוב והפיכתו לעיר , אמר : " ההחלטה לא הייתה קלה , המהלך של הפיכתנו לעיר אינו משפר את שכרי כיוון שהוא נגזרת מכמות התושבים , גם הציבון  אינו קשור למעמד הישוב , הבנייה צריכה להיות מדורגת וחכמה והיא תאפשר שמירה על הצביון הקיים"

 

מה דעתכם ? בשורה משמחת לדור הצעיר או מכה אנושה לצביון הכפרי של הישוב ולתושביו ?

כתבו לנו בתגובות.

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה