הלן שלזינגר-דרור: "אמרו לי שאנחנו משפחה של גנבים"לאחר הזיכוי של ראש המועצה אהרון דרור, מתראיינת אשתו באופן בלעדי לאתר על השנים הקשות שעברו על משפחתה מאז תחילת הפרשה

הלן שלזינגר-דרור מצאה עצמה במרכז פרשה סוערת לפתע פתאום.   פרשת העיתונים, שנחשפה ביוני 2004, ומצאה אותה ואת משפחתה לא מוכנים.

למי ששכח , המקומון "השבוע בגן יבנה" פירסם באותו השבוע כתבת תחקיר על פיטוריה של מנהלת תיכון רבין דאז , רות כהן . בתחקיר הוצגו למעשה השתלשלות העניינים שהביאו לפיטוריה של האחרונה. נטען שמנהלת בית ספר הגישה חוות דעת שלילית כנגד אשת ראש המועצה , ובשל כך פעל דרור אהרון ל לגרום לפיטוריה.

  את הלן, פגשנו לאחר יציאתה מאולם הדיונים 13 בבית המשפט שבלוד.  אישה ביישנית שאינה חובבת מצלמות אך הסכימה להתראיין בתנאי שזה "לא בוידאו!". קנינו

. * שלום הלן , ברכות על הזיכוי של דרור.
"תודה רבה! "

* איך ההרגשה ש-9 שנים צל המשפט מרחף מעליכם?
" כאשת ראש ראשות חוויתי הרבה בושה ,הרבה השפלה ,אם זה למשל להיכנס לתוך כיתה ותלמידים אומרים לי "אתם משפחה של גנבים. גם לילדים זה היה לא פשוט. לא אחת נאלצתי לשמוע מהילדים שלנו על התמודדות שלהם,  הם חוזרים מבית הספר ומספרים לי שילדים אמרו להם "אבא שלכם גנב ועוד מעט יכנס לכלא. אלו היו שנים קשות ומאוד לא פשוטות "

* אני מתאר לעצמי...
"אני עצמי לא הבנתי איך הגעתי לפרשה הזאת, מעולם לא ראיתי שרושמים על קולגות שלי כתבות בעיתון, אבל הבנתי לפי ההסברים של דרור שאם רוצים להתנגח בו,  יעשו זאת דרכי. מצאתי את עצמי לפתע מצולמת בעיתון .רושמים שאני "כישלון חינוכי" ודברים כמו שלא יצאתי לטיול שנתי  ואם בהזדמנות אפשר להסביר לקהל -  לא יצאתי מכיוון שעמדתי ללדת תינוקת! באותו הרגע דרור ואני החלטנו לנשוך שפתיים ולהתעלם, אך זה לא פסק , מכיוון שלדעתי היה אינטרס לכל ההשמצות האלה. להיכנס לבית הספר לאחר שהתלמידים ראו את העיתונים, ומבקשים הסברים היה מאוד מבייש ומאוד מביך."

* ברגעים אלו אנחנו רואים על פניה את הצער הגדול שהיא הייתה שרויה בה כשהיא מדברת על העבר. ששאלנו אותה על טיב היחסים עם המנהלת לשעבר היא אמרה:
" היחסים שלי עם המנהלת שטענו שהיה לי בעיות, היו טובים ,קורקטים. אני באה לעבוד ,התלמידים בראש מעייני . מאוד קיוותי שבית המשפט אכן יראה את העוול הגדול , מכיוון שלחיות עם בן אדם שיש לו לחצים ושהוא לא מרגיש טוב ושהוא עצוב ומדוכא (מדברת על דרור) וגם אני ,לא הבנתי איך הגענו לסיטואציה הבעייתית הזאת , זה מאוד קשה. אני הבנתי עוד מראש, עוד לפני שהוא הלך למהלך להיכנס לפוליטיקה ,שמשפחה של איש ציבור משלמת מחיר כבד,והבנתי שזה המחיר .אני מודה שהתפוצצה הפרשה הזאת אמרתי לו שמזל שלא מדובר בכספים בשוחד או בהטרדה מינית או אונס, כי זה באמת מפרק משפחות , רק הליכלוך על שם הבן אדם. אבל גם הפרשה הזאת  עשתה את שלה ,היא לכלכה את שמו היא עשתה לו עוול גדול באמת!. "

* האם היו רגעים שאמרת "דרור בוא נצא מזה", אולי ככה יניחו לנו לנפשנו?
"היו רגעים קשים,שבהחלט אמרתי את זה , אבל לא לו, אלא לאנשים קרובים לי. כי בעצם ההקרבה של הבריאות והשלווה הנפשית היא גדולה מדי, וחבל מאוד שהוא הלך לדרך הפוליטית,אך מצד שני הוא כל כך אוהב את העשייה והוא איש כל כך מוכשר כך שלא יכלתי להניא אותו מזה , אבל אין ספק שמדובר במחיר ממש כבד."

ובתחילת דרכו הפוליטית נסית להניע אותו מזה?
" כן, נסיתי לגרום לו לחשוב למה כדאי לו להישאר באופי החיים שבו הוא היה קודם לכן,  אבל לצערי הוא לא כל כך הקשיב לי. מה שיכולתי לעשות זה לפנות את הדרך, לאחל לו בהצלחה ולגרום לזה שהמשפחה תמשיך להתנהג כרגיל . לצערי בעשיה פוליטית יש כפיות טובה."

איך ההרגשה אחרי הזיכוי? ירדו כמה אבנים או שמא נגיד סלעים מהלב?
" האמת? אני עדיין לא חושבת על זה ,אני חושבת יותר על ההורים של דרור  שהתקשרתי להודיע להם על זיכוי לאחר המשפט. הם מאוד התרגשו, אמא שלו, כשראתה אותו ברשימה של ראשי רשויות המעומדים לדין  פשוט בכתה,  ומדובר באישה בת 80 . זה פשוט מבייש."   "אולי אנשים בעתיד יחשבו יותר על התמונה הכוללת  מהמקרה שלנו ועל העוול שנגרם לנו שנגרם לנו בעקבות ההשמצות.", היא מסכמת.

dror_wife


תגובות:

1. מסכנה! אני מרחם על הסבל שהם עברו!

א 06-10-2013


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה