תיעוד וידאו: ביקור השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', בגן יבנההשר הגיע לקדם את הקמת תשתית המצלמות בישוב, וגם דיבר על מצב הפשיעה בגן יבנה ביחס לערים אחרות

אתמול 15/10 ביקר במושבתנו ח"כ והשר לביטחון הפנים יצחק  אהרונוביץ' . בנוסף לתפקידו כשר , אהרנוביץ' הוא גם חבר קבינט , ומפכ"ל המשטרה בדימוס.  יש לציין שהשר חבר בסיעת ישראל ביתנו , סיעה שגם דרור חבר בה . (לחץ כאן למקור).


אמנם השר חבר באותה מפלגה כמו של דרור (ישראל ביתנו) , אך הוא הגיע לביקור מקצועי בלבד לדבריו, וללא קשר פוליטיקה.

אז מה היה לנו ? לאחר הקמת נקודת השיטור ברחוב אביר יעקב, פרויקט חדש יוצא לדרך והוא הקמת תשתית מצלמות בישוב. פרוייקט זה כולל מצלמות רבות הפרוסות ברחבי גן יבנה, המצלמות מקליטות בזמן אמת את המתחרש,  וזה כדי להרתיע את המועדים לפורענות  לבצע את מעשיהם. כמו כן במקרה שההרתעה לא מנעה את העבירה, הצילום מהווה הוכחה בבתי המשפט ובמשטרה.
אז חוץ מיזה שאנחנו בתור נהגים נקבל קנסות לפעמים, יש לכך גם צדדים חיוביים, כגון הפחתה במעשי הונדליזם בעיר , הליכלוך המכוון בפארקים ,מיגור צואת הכלבים ברחובות ועוד.
הקמת תשתית המצלמות  היא חלק מפרויקט גדול יותר הנקרא "עיר ללא אלימות", המיושם אצל מספר ערים שכנות (אשדוד לדוגמה) וזוכה להצלחה רבה.  'עיר ללא אלימות' היא תכנית הוליסטית לאומית למאבק באלימות, עבריינות ופשיעה, ומשמשת כתכנית הדגל של ממשלת ישראל והמשרד לביטחון הפנים בהתמודדות עם כל סוגי האלימות.  

השר כמו כן נשאל לגבי מצבה של גן יבנה ואיפה היא עומדת ביחס למקומות אחרים וענה :

" אני לא באתי לכינוס פוליטי... אני מכיר את הנתונים, אתם במצב טוב מבחינת פשיעה , מיגון וחירום. לגבי הביטחון – גם אתם בקשת וגם תל אביב לצערי בקשת (ר"ל בטווח הטילים )... שאני הייתי פה בעמוד ענן , בדיוק נפל טיל על ראשל"צ.
לטעמי הם (הפלסטינאים) לא אמרו את המילה האחרונה, וגם אנחנו עוד לא אמרנו. לגבי האלימות והפשיעה... יש את זה פה , אבל שמציגים לפני את הנתונים אתם לא המקום הכי "חם" , אתם לא נמצאים שם"  


ביקשנו את תגובתו של ראש המועצה דרור אהרון על כך שמתנגדיו טוענים שהוא נכשל במצבי החירום:
" אני אומר את זה בצורה הכי ברורה:  השר ביקר בעת מבצע עמוד ענן פעמיים .  הוא שיבח את התפקוד של המועצה והעומד בראשה , ביושרה הוא ציין כי מוכנות גן יבנה טובה.   השר יעזור בכול מה שנדרש ,בפרויקט "עיר ללא אלימות", פרויקט מצלמות והקמת תחנת כיבוי . יוזכר כי במעמד השר חנכנו גם את תחנת המשטרה . הוא בירך גם על הקמת "מרכז ההפעלה", שנותן מענה בחירום, והיה חלק מהעשייה שלנו".
צילום: איליה קגן
sar-hapnim2 sar-hapnim


תגובות:
1. גם דרור יודע להביא שרים!!

ציקי 19-10-2013


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה