דוברות מועצה מקומית גן יבנה

במסגרת הקורס הסייעות למדו על נושאים רבים שיסייעו להן בעבודתן ובין היתר, למדו על ילדים בחינוך המיוחד, ילדים עם הפרעות קשב, פערים בשפה, בעיות רגשיות, זיהוי ילדים שזקוקים להעצמה ועוד. הלמידה המשמעותית קידמה את הסייעות גם בעבודתן בגנים ושיפרה את ההבנה שלהן את צרכי הילדים.

ביום ראשון (27.1) התקיים טקס מרגש במעמד ראש המועצה, דרור אהרון, מנהל מחלקת החינוך, רחמים שרים, מנהלת מחלקת גני הילדים, יהודית שטרית ובכירים נוספים. במהלך הטקס כל אחת מחברות הקבוצה הציגה את עבודת הסיכום שלה בנושאים השונים.

ראש המועצה, דרור אהרון: "נושא הלימודים של הסייעות היה מאד מהותי עבורנו. חשוב שתהיה הכשרה מתאימה לסייעות, חשוב לנו לשפר את ההון האנושי. רמת הסייעות בגן יבנה, הנתינה, האהבה לילדים זה ממש לא ברור מאליו. ההכשרה הזו נדרשת וחשובה, שיהיו לכן עוד כלים להתמודד עם סיטואציות שונות שבהן אתן נתקלות בגני הילדים".

מנהלת מחלקת גני הילדים, יהודית שטרית: "אנו רואים את הסייעות כיחידה בלתי נפרדת מהאחריות לחינוך הילד בגיל הרך בנוסף לתפקידיהן המגוונים. תודה רבה לכל המשתתפות ולמנהלת בית הספר 'אהוד מנור', איריס צוקרמן ולאב הבית, שמואל אחרק על ההתגייסות לשמש אכסנייה לקורס".