מתחברים לכנסת בקייטנות הקיץ בגן יבנהפעילות חינוכית וערכית משולבת, תוכן וערך מיוחדים בקייטנות המקצועיות בגן יבנה:
התכנית הייחודית "מתחברים לכנסת" במסגרתה הכנסת יוצאת מהמשכן בירושלים – למפגשי הדרכה לילדים בשטח.

מתחברים לכנסת הוא פרויקט חינוך חדשני של הכנסת, לא רק בתוך הכנסת כפי שהיה עד כה, אלא בשטח, ברוח "חוויית דמוקרטיה" לילדים ולנוער באמצעות פעילות חינוכית חווייתית.

השנה, במסגרת הרחבת התכנית בשיתוף החברה למתנ"סים לישובים באיזור הדרום והצפון, הוחלט לשלב את פעילות "מתחברים לכנסת" לקייטנות הקיץ המקצועיות לכיתות ג-ו במתנ"ס גן יבנה.

מדריכי "מרכז המבקרים" הגיעו למקום ריכוז חניכי הקייטנות, ויחד עמם העבירו בוקר שלם של התנסות, משחקים והפעלות באמצעותם התלמידים למדו את משמעות עבודת בית המחוקקים הישראלי.

הפעילות כללה משחקים בהם הוצגו בעלי התפקידים המרכזיים בכנסת – יו"ר הכנסת, ח"כים, ראש הממשלה. במשחק סולמות וחבלים, סיעות הכנסת השונות ועוד.

עוד התוודעו התלמידים לתהליכי החקיקה, הכירו את התהליכים הדמוקרטיים המתקיימים בכנסת, והבינו את עיקרון הייצוגיות וכל זאת באמצעות משחקים והפעלות חווייתיים.

כחלק מהתהליך התבקשו המשתתפים לקיים דיון בהצעת חוק להארכת חופשת הקיץ, אחד הנושאים ה"חמים" מבחינתם.

בין הנימוקים בעד הארכת החופשה: "ילדים לומדים לאורך השנה וכולם זקוקים לחופש משהם עייפים משנת הלימודים". מנגד היו שציינו שנדרשת הגבלה לאורך החופשה. זו מכבידה הן על ההורים והן על המורים.

נציגי מרכז המבקרים ציינו את הבקיאות הרבה שהפגינו המשתתפים, השאלות הנבונות שהעלו.

אורית גוטמן, מנהלת המתנ"ס ציינה בסיפוק: "קייטנות כבר מזמן אינן שוקו ולחמניה בלבד. ההורים מצפים מאיתנו למסגרות איכותיות, בהן הילדים ממשיכים להתפתח, לחשוב, לעשות וליצור. תכנים מסוג זה רלוונטיים לכל קייטנה במתנ"ס שפתחנו השנה, בין אם בתחומי הספורט, המחול ועוד".

דרור אהרון, ראש המועצה בירך את החברה למתנ"סים ואת מרכז המבקרים בכנסת על היוזמה הברוכה. "אנחנו רוצים שהילדים יהנו בקיץ, תוך חיבור לאקטואליה, לעכשיו, לחברה ולהוויה הישראלית. זו עוד אחת מהדרכים בהן נקטנו להרחבת אופקים שלהם".

---------------------

יש לכם סקופ? מעוניינים לפרסם? לחצו כאן להתחיל איתנו צ'אט בוואטספ 

--------------------

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים שמגיעים לידינו. אם זיהיתם באתר צילום בו אתם בעלי זכויות יוצרים, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול משימוש בו, באמצעות הקישור כאן


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה