arnona

  חודש אחרי הבחירות, ומחירי הארנונה עולים בשיעור של כ7 אחוזים במגזר הפרטי  ובעוד 10 אחוזים את תעריפי המסחר. נציין שמשרד הפנים דרש ממועצת גן יבנה לעלות את תעריף הארנונה הארנונה ביישוב ב- 3.49 אחוזים בלבד. את הנושא יציג גזבר המועצה, עו"ד סביון יניב, בדיון יובהר ההבדל בין תב"ר  - תקציב בלתי רגיל, למעשה זה תקציב שמגיע מבחוץ , דוגמת עודפי משרדי הממשלה ( לכתבה על רזרבת השר שהעונקה לגן יבנה לחץ כאן ), לבין תקציב שוטף שהוא למעשה תקציב מובטח. בין היתר ינתן הסבר כיצד בשנים הקודמות גן יבנה לא נכנסה לגירעון.  

מועצת גן יבנה מסבירה את העלייה במחירי הארנונה בכך שכרגע, אם נשווה את המחירים משאר ישובי הסביבה דוגמת בני עיש, גדרה, אשדוד יבנה נמצא שגן יבנה ממוקומת כזולה ביותר.  

נזכיר שהארנונה בממוצע עומדת על 34₪ למ"ר למגורים, זהו תעריף נמוך במדרג עליה נמנית גן יבנה, ומ"מ ראש המועצה מזהיר ואומר כי כתוצאה מכך גן יבנה נקנסת בכל שנה. ומדוע כך?
מכיוון שכאשר גן יבנה פונה למשרד הפנים לקבל תקציב איזון ,משרד הפנים טוען כי גן יבנה צריכה לדרוש ארנונה גבוה יותר,  ועל כן המועצה מקבלת מענק קטן משמעותית וכן נקנסת, אך זה עדיין לא מסביר למה המועצה הכפילה למעשה את דרישת משרד הפנים והגיעה לכ-7%. 
חשוב לציין שבעשור האחרון לא חלה עליית ארנונה מצד המועצה כלל,  פרט לעליות שנדרשו ממשרד הפנים.  


שאלנו את ראש המועצה דרור אהרון
שלום דרור, אשמח לקבל את תגובתך על העלייה במחירי הארנונה, הרי משרד הפנים דורש עלייה של 3.5% למה רוצים להעלות 7% ?


התגובה מדוברת המועצה , מרסל הדר לשאלה :אביחי עוגן  מביע דאגה ותוהה האם יש חלופות אחרות פרט לעליית הארנונה,  אלון מדהלה עונה לו כי אי העלאת הארנונה, תציב את המועצה בגרעון כבר בשנת 2014.  

אילן רביבו, חבר המועצה מטעם "דרור לגן יבנה", טוען כי ממפגשים רבים שקיים עם תושבי גן יבנה, הם הראו נכונות לשלם יותר כדי לקבל שירות טוב יותר.  

רוחמה עזר, גם חברה במפלגת ממפלגת השלטון, תולה תקוות באביחי עוגן ובתפקידו כמקדם אזור התעשייה, ומקווה כי יצליח בתפקידו ויצליח לרתום כספים נוספים לקופת המועצה,  ובאותה נשימה מציינת כי לעת עתה, צריך לעלות את הארנונה מפני שהתושבים ראויים לשירותי פינוי אשפה ושימור הגינון טובים יותר.

  שמעון אלגרבלי , חבר הקואליציה וסיעת ש"ס גן יבנה ,שואל האם יש מרחב שינוי באגרות הבניה? . אלון מדהלה עונה לו כי התעריף הנקבע ע"י משרד הפנים, ולכן אין אפשרות לזה.


דרור אהרון, ראש המועצה  מסכם :
אבקש לעלות את הנושא להצבעה, בישיבה התקיים דיון ובו הושמעו דעות חברי המועצה והובהר כי הארנונה בגן יבנה  נמוכה מכל ישוביי הסביבה . וכן על מנת שנוכל להמשיך ולתת שירות יעיל וטוב ולנוכח ההתחדשות של שני המכרזים המהותיים בתחומי הניקיון והאשפה והגינון וקידום פרויקט המצלמות, מחליטה הנהלת המועצה לאשר את צו הארנונה שכולל העלאה חריגה בכפוף לאישור שרי הפנים והאוצר. גם לאחר ההעלאה הארנונה בגן יבנה תהיה בין הנמוכות באזור -  מדגיש דרור. לאור זאת תגיע הצעה זו לישיבת המועצה שתתקיים ב24/11 בשעה 18:00 .  


לסיכום :
בעד - 7 ( כל סיעת דרור וכן אלגרבלי)
נמנע- אביחי עוגן.
נגד – כל חברי האופיזיצה (חמישה)


 תגובות בולטות ברשת  - אחד בעד , אחד נגד :

יהודית אלפסי, חברת האופיזיציה , נגד:
אתם תשלמו על כל ההבטחות שעד שנראה אותן ישימו את היד בחשבונות הארנונה שלכם ותהייה "קביעה" חד משמעית...והשכר יעלה ויועלה ...וההשוואה לישובים אחרים בסביבתנו הינה השווה מטעה...כי להם יש הכנסות ממפעלים והשבחות והתקציב שלהם גבוהה יותר , אנו מוכנים לשלם עבור מה שנותנים לנו...אם באשדוד אתה משלם יותר ? אז תקבל חוף ים מתנסים וחוגים ברמה כבישים ותשתיות..וכדומה בישובים האחרים...אצלנו עוד לא קבלנו עשירית מהם...ולהמשך הדברים כפי שהנכם יודעים השכר של המשרות הגבוהות הועלה לפני מס' חודשים עדכון ממשי..לא כי השכר היה " שכר מינימום" אלא תאוות עניים גדולה ...ממש רחמנות עליהם...ואני חשבתי שיקצצו בשכר הבכירים ויוכיחו לנו כי הם לא נבחרו על בסיס אישי , אלא מתוך אחריות לכלכלת היישוב ומתוך שליחות ציבורית אמיתית ...דיי בהטבות השכר ...ויפה להם הצניעות ... "


דרור שדה אור מסביר במשל, בעד:
נאמר שאני משלם עוד 8 שקלים בחודש ארנונה, שזה 96 ש"ח בשנה כפול מספר המשלמים ארנונה בגן יבנה, והנה יש לי עוד חצי מליון שקל. ונאמר שבזכות אותם שמונה שקלים המועצה מחזיקה עכשיו סגן בשכר. אדם נוסף שנותן 100% מזמנו לטובת היישוב. ונאמר שאותו אדם עכשיו יותר פנוי והוא מצליח בדרכים שלו לגייס חמש מיליון ש"ח לטובת היישוב... הוא מייצר כסף, כמו שאתה רוצה... ונאמר שבעזרת החמש מיליון שקל הצליחו להקטין את מספר התלמידים בכיתות, להעשיר את תרבות הפנאי ביישוב, ואולי אפילו לבנות טריבונה למגרש הכדורגל שכה יקר לך.האם התשלום של 8 שקלים בחודש למשפחה שווה את זה? אני חושב שכן."


  כאמור צוות גן יבנה נט ("גן יבנט") מעלה את תוכן הישיבה באופן בלעדי, לפני קיום הישיבה עצמה.

ומה דעתכם בנושא ? כתבו לנו בדף בפייסבוק או הגיבו פה .


תגובות:
10. אין בושה
איגנסיו 26-11-2013
מצד אחד מכפילים את המשכורת של סגן ראש המועצה לסכום אסטרונומי ושבוע אח"כ מעלים ארנונה. ואני שואל איפה הבושה איפה?! יותר מזה, נמאס מלהקת המעודדות והמעודדות חסרי יכולת החשיבה העצמאית שנראה שלא אכלו בחודשים האחרונים מכיוון שלשונם תחובה עמוק עמוק במקום מסויים. הגדיל לעשות אותו כותב טורים שנראה שמלבד להרים את ראש המועצה על כתפיו ולצהול איתו לקולות השיר שקלים שקלים עלינו נופלים ולהודות לו על זה שלוקחים לו כסף מהכיס כבר עשה הכל. או הבושה

 

9. לפי מה שאתה כותב זה היה צמוד
שלומי 25-11-2013
אתה כותב שזה 7 נגד 5 שהצביעו נגד הארנונה וזה מראה שהקואליציה של דרור לא יציבה אולי אפשר עוד להוריד את **** (צונזר על ידי מערכת האתר)

 

8. דיי. דיי. לדחוף את היד שלכם לכיס שלי
מליונר 25-11-2013
הכי קל לעלות ארנונה. אולי אפשר לקצץ בהוצאות המועצה. מה אתם חושביםלכם גם ככה אנחנו גומרים את החוש

 

7. ומה עם האגרת שילוט?????
דינגו 24-11-2013
צור ימין תבדוק גם מה קורה עם האגרת שילוט!! העסקים סובלים לא גומרים את החודש ועוד מטילים גזרות!!!

 

6. סיפורים
הרצל פרנקל 24-11-2013
כל עוד לא ראינו תכנית עבודה מסודרת לשנה הקרובה כל ההסברים הם קישקוש. אם לא יודעים מה הולכים לעשות הכסף ירד לטמיון.

 

5. מוכן רק שיפרטו מה עושים עם הכסף
מנחם 24-11-2013
מה התוכנית?

 

4. אין לי בעיה שיעלו כל עוד זה באמת משפר
מרים 24-11-2013
פה את השירות

 

3. פשוט פשע האדם שלוקח את הכסף הוא האדם שמציע
יואל 24-11-2013
לקחת את הכסף

 

2. אם זה יעזור ! - מברך על כך!
גן יבנאי 24-11-2013
אך מקווה שזה לא סתם

 

1. בושה וחרפה... חיכו לאחרי הבחירות...
משה צ. 24-11-2013