כיתה חרדית ראשונה לנשים ללימודי עבודה סוציאלית בגן יבנהשלוש שנים אחרי שנפתחה השלוחה החרדית של מכללת אשקלון בישוב , בימים אלו נפתחת כיתה לנשים בלבד ללימודי עבודה סוציאלית בשיתוף 'מכלול' – מרכז הכוונה להכשרה ולתעסוקה של קהילת חסידי בעלזא,

הציבור החרדי, שמתמודד גם הוא עם יוקר המחיה מבין שחייבים לעשות מעשה וכיום יש מהם רבים המבקשים לעשות לביתם ולדאוג לפרנסתם.

משרות מתגמלות בשוק דורשות תואר ותעודה מוסמכת. הרב יצחק דויד גרוסמן, רבה של מגדל העמק וחבר מועצת הרבנות הראשית היה הראשון לזהות את הצורך וביקש לחולל מהפך בכלכלתן של משפחות חרדיות.

הרב גרוסמן. קרדיט צילום:"כיכר השבת"היה זה לפני שלוש שנים ויותר כשהרב גרוסמן חבר למכללה האקדמית אשקלון ופתח שלוחה חרדית בגן יבנה. השלוחה החרדית המוכרת במועצה להשכלה גבוהה בנויה על תלמידים חרדים ומרצים שמכירים באורח חייהם.

עד כה נפתחו מסלולים מגוונים במכללה: בית הספר לעבודה סוציאלית; בית הספר לכלכלה וניהול; והחוג למדעי המחשב. בנוסף, פועלות מכינות קדם אקדמיות לצעירים חסרי תעודת בגרות וכן מכינה מקוצרת לבני 30+.

בתוך כך, בשורה של ממש, בימים אלו נפתחת כיתת אנ"ש ראשונה לנשים בלבד ללימודי עבודה סוציאלית בשיתוף 'מכלול' – מרכז הכוונה להכשרה ולתעסוקה של קהילת חסידי בעלזא, הפועל בשליחותו ובעידודו של כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא.

צביקה מרסיאנו מנהל הקמפוס החרדי, אומר : "זו שמחה גדולה עבורנו לחנוך את הכיתה הראשונה לנשות אנ"ש בין כתלי הקמפוס. ראינו מולנו אנשים רציניים בארגון "מכלול" שלנגד עיניהם רווחתן של משפחות הקהילה ובד בבד לא מתפשרים על קוצו של יו"ד" בכל הקשור לרוחניות. בימים אלו אנו שוקדים על פתיחת מסלולים נוספים לגברים ונשים בנפרד, עם דגש על מסלולים עם יכולת פרנסה טובה וראויה".

יצוין כי מסלולי הנשים יתקיימו בשעות לפני הצהריים ומסלולי הגברים ימשיכו בשעות של אחר הצהרים תוך הפרדה מוקפדת ושמירה על אורח החיים החרדי.

אכן, בימים אלו נפתחה הרשמה למסלולים הקיימים ובנוסף למכינה מקוצרת לבני 30 פלוס, שתיפתח בחודש הקרוב לתלמידים החדשים שמבקשים לכלכל את ביתם בכבוד, בנחת ושלא על חשבון אורח חייהם.

הרב גרוסמן שיבח את העוסקים במלאכה ואמר: "זה אות וסימן עבורנו שנלחמנו על דבר אותו הציבור דורש ומבקש, ולפי הביקוש – כך נכלכל את צעדנו בעתיד".

יש לכם סקופ? מעוניינים לפרסם? לחצו כאן להתחיל איתנו צ'אט בוואטספ 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה