הגיעו מים עד נפשתושבי גן יבנה מרבים להתלונן על תקלות מים בישוב, אך המקרה האחרון בו פוצצו הצינורות שבר את השיאים.

בזמן האחרון נראה כי מים בברז זה לא עניין שבשגרה ב"רעננה" של הדרום, כמו שבעבר כונתה את גן-יבנה .


להלן מקבץ נתונים רק מהחודש האחרון :


23.11- כל הלילה אין מים בברזים ברח' אורן בעקבות תקלה שהתרחשה ברחוב נילי . רק ב7:30 בבוקר המים חוזרים.

27.11-   ורד זבר  מדווחת שגם באזורה אין מים ואומרת שחבל שהמתמודדים בבחירות לא הציעו גם מימייה לכל בוחר.בנוסף מדווח שלא היו מים ברחוב רבין וברחוב הרב קוק,וברחובות נוספים באזור דוגמת דרך קנדה, כבר כמה ימים הייתה זרימה חלשה בברזים.

11.12-  באזור בית אפל  חווים תקלה נוספת ושוב נאלצים להסתדר עם בקבוקי מים.

1-15.12-   אזורים שלמים בגן יבנה סובלים מחוסר לחץ בברזים ברמת ה"זרזיף" (זרם קל)  במשך כשבועיים! מדובר באזור בית אפל, רחוב הגיבורים,שכונה צפונית,ארגמן,חרצית, רחובות במכבים ומלקוש, וזה הרחובות היחידים שידועים לנו.


סיגל גושן אחת הנפגעות מכל המקרים הנ"ל סיכמה את הנושא בצורה טובה:
 "צחוק צחוק, אבל ברצינות,מישהו מהקברניטים יכול לענות מה קורה בתשתיות? צינור מתפוצץ כל שני וחמישי, כל בוקר אני במתח "יהיו מים אם לא"... חזרנו למאה הקודמת? מה קורה כאן?!"

בשל כך פנו תושבים רבים למוקד העירוני וכן "לתאגיד מי יבנה" בתלונה על ירידה בלחץ המים ושיבושים באספקתם, אך שום דבר לא הכין את תושבי גן יבנה  למה שקרה ביום שלישי האחרון ...

 תאגיד המים בעקבות כל הפניות ניסה לעלות את לחץ המים  ולתקן את המעוות ,אך מטעות אנוש שגרמה לפעולה לא-מאוזנת נגרם, ביום שלישי השבוע,   פיצוצים בצנרת המים בשישה חלקים שונים של הישוב: באיזור דרך קנדה, רחוב בן גוריון ושכונת מוטה גור, באיזור "נאות הפרחים", באיזור רחוב "הבר" בשכונת "נאות אשכול", ובשכונת "נוה גן".

התאגיד בהיוודע הפיצוצים הזניק צוותים לפעולה , ואלו החלו עובדים על תיקון מספר אתרים בו-זמנית. העבודות  החלו במהלך יום שלישי, נמשכו בשעות הלילה המאוחרות ובשני מוקדים נמשכו עד יום רביעי.

עקב הפסקה רציפה וממושכת של אספקת המים לבתים, הופעל נוהל חירום לאספקת מי שתיה כמחוייב בחוק וחולקו בקבוקי מים באזורים שבהם לא היו מים בברזים.


ראש מועצת גן יבנה דרור אהרון, הורה על הקמת צוות מקצועי, שיפעל אל מול התאגיד לבחינת הסיבות לרצף תקלות מקבילות בהיקף חסר תקדים זה.

"אני דורש לרדת לעומק הדברים, לקבל תשובות ברורות מהתאגיד, להסיק מסקנות ולנקוט בפעולות מעשיות, כדי שמצב מסוג זה לא יחזור על עצמו. לא היססתי להציף את חוסר שביעות רצוננו בפני מנכ"ל התאגיד, מצב שרק יחריף באם תקודם דרישת "חוק ההסדרים" לתיאגוד איזורי. כך גם הודעתי פומבית לנציגי רשות המים ומשרד האוצר בישיבת ועדת הפנים של הכנסת לפני שבועיים".


ביקשנו גם את תגובת תאגיד המים מי יבנה לאירוע:

בראיון לאתרנו טענת שהשירות בגן יבנה ברמה גבוה. איך יכול להיות שפעולה כמו העלאת לחץ המים גורמת למספר פיצוצי צינורות והשבתת אזורים בגן יבנה למשך זמן רב משל חזרנו לתקופת.הצנע שבה מחלקים בקבוקי.מים?
"זו הייתה טעות אנוש, אחד מהעובדים רצה להחליף חלק לא תקין , אך בעודו מחליף , לא כיבה את המשאבות,  וכתוצאה מכך קיבלו מחשבי הבקרה התראה  על ירידת לחץ בעת שהמחשבים מקבלים התראה של ירידת לחץ , ישנה הוראה אוטומטית כדי לאזן הלחץ  לעבוד חזק מהרגיל, מה שלצערי גרם לפיצוץ בכמה מוקדים."

 איך התאגיד פעל לאחר שהתברר לו המקרה הנ"ל?
"התייחסנו למקרה כמקרה חירום. הפעלנו שלושה צוותים לתיקון שפעלו בתוך הישוב , ואכן תוך שש שעות הבעיה סודרה מלבד נקודה אחת שבה  היה צריך תיאום עם חברת תשתיות אחרת וזה נדחה לבוקר."


איזה פעולות מנע אתם מתכננים שהדבר לא ישנה ? ומה אתה חושב על הועדת החקירה שפתחה המועצה ?
"אנחנו לא בועדת חקריה, סך הכל רוצים לדעת מה הסיבה לתקלה.  מי שלא עושה - לא טועה . זה טעות אנוש ואנחנו מצרים על כך ובהחלט יושמו המסקנות שדברים אלו לא יקרו בעתיד. מעבר לכך בעת התקה פרסנו עוקבים ובקבוקים כדי שלא יהיה מחסור."


יש לציין כי "תאגיד מי יבנה" אחראי על כל מערכות המים והביוב בגן יבנה, ואחראי לתפעולם.


 dry1.1387471572-gan-yavne dry

 


תגובות:
3. ממשיכים עם תסמונת זה לא אני זה הוא.
אמיר 20-12-2013
תגובת התאגיד לא עניינית כלל,. איך יכול להיות שבשנת 2014 תקלה קטנה של עובד משפיעה על ישוב שלם? מה גם שלהגיד אנחנו לא בועדת חקירה לא במקומה בכלל, שכן הביזיון הזה בתקלות המים שחוזרים עלינו פעמים כה רבות פעם אחרי פעם, כן מחייב וועדת חקירה. יש כאן נזק ישיר על התושבים. השרות לא טוב בכלל ובלתי ניסבל!! אם התאגיד משיקולים כלכלים לא כדאי לו להשקיע בתשתיות נאותות ותקניות אזי שיחפשו מקום אחר לתת לו שרות ושיעזבו אותנו לנפשנו.

 

2. אני מתביישת בתאגיד הזה בתור תושבת
מעיין 20-12-2013

 

1. בושה וחרפה מה שקורה פה
שלום 19-12-2013

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה