בית ספר "אורט רבין" מתמודד לפרס הצטיינות ארצי
ועדת שיפוט מטעם רשת "אורט ישראל" קבע כי רבין גן יבנה ועוד שישה בתי ספר נוספים עלו לשלב האחרון

ביום רביעי האחרון ביקרה בתיכון "אורט רבין" שבגן יבנה ועדת שיפוט מטעם רשת "אורט ישראל". בית הספר מומלץ לתואר "מוסד מצטיין ומנהלו" מבין כ-200 בתי"ס, הפרס היוקרתי ביותר שניתן על ידי הרשת מדי שנה ומתמודדים עליו 6 בתי"ס נוספים מכל רחבי הארץ.  

ויקי עזיאל, מפקחת משרד החינוך: "עמדתי להגיש את מועמדות בית הספר לפרס מטעם משרד החינוך. המועמדות תידחה בשנה לנוכח מועמדות זו לפרס ההצטיינות של "אורט ישראל".

 בית הספר התיכון "אורט ע"ש יצחק רבין" מועמד לפרס ההצטיינות הגבוה ביותר שניתן על ידי רשת "אורט ישראל" מדי שנה לאחד מבתי הספר המנוהלים על ידו ברחבי המדינה.
ביה"ס הומלץ לקבלת פרס חינוך הודות להצטיינות מנהלת ביה"ס מרי שפונט, צוות ההנהלה והמורים שלצדה. וועדת הפרס מטעם רשת אורט ביקרה בבית הספר ביום רביעי. נציגי הוועדה - מנהלים ברשת אורט ומפקחים, הגיעו לביקור התרשמות מיוחד בבית הספר, כמוהו יקיימו בכל ששת בתי הספר הנוספים שמועמדותם נמצאה ראויה.

את הביקור בחרה מנהלת בית הספר למקד סביב המנהיגות כערך מוביל ומעצב בבית הספר, שניגזר מחזון בית הספר, אם בקרב התלמידים ואם בקרב המורים וההורים.  


 


את הביקור פתחה הוועדה בבית  המדרש שבביה"ס. שם התקיים  דיון ערכי בנושא סוגי מנהיגות כפי שמצטיירים בדמויותיהם של דוד המלך ומשה רבנו. הדיון סביב שולחנות עגולים הונחה על ידי תלמידים והובל על ידי רכז תחום "שורשי ישראל" והתנדבות, יובל אוליבסטון.  בין המשתתפים בדיון נציגי המועצה, הגברת ירדנה אוקמן מחזיקת תיק החינוך ביישוב, מר רחמים שרים מנהלת מחלקת החינוך, תלמידים  נציגי וועד הורים  מובילי חברותות וצוות הנהלה.

דרור אהרון פתח תחילה והדגיש את המחויבות שלו לבית המספר, בהמשך הציגה מנהלת בית הספר את הישגי בית הספר בתחומים השונים, והציגה את נתוני הזכאות לבגרות והגיוס לצבא, פרמטרים בהם ניכרת הצטיינות תלמידי בית הספר ומקומם הגבוה ביחס לממוצע הארצי.  

גם מפקחת משרד החינוך שנכחה בשלב זה של הביקור, ויקי עזיאל, ציינה כי עמדה להמליץ על מועמדות בית הספר לפרס משרד החינוך לשנת הלימודים הנוכחית, אך ההמלצה תידחה לשנה הבאה לנוכח המועמדות לפרס מטעם "רשת אורט".

  בחלקו המרכזי של הביקור יצאו חברי ועדת הפרס לביקור סביב עשר תחנות מנהיגות בבית הספר, כאשר את הסיור הנחתה רביד חרובי, בוגרת בית הספר המשרתת כיום ככתבת צבאית ב"במחנה".
עשר התחנות כללו את: בית המדרש ומובילי החברותות, מגמת אומץ בחדר האומנויות, מיזם הרובוטיקה, להקות בית הספר, "עצמה – תכנית מנהיגות לקידום שירות צבאי משמעותי", מסבירים צעירים (אמונים על ההסברה ברשתות החברתיות והגנה על שמה הטוב של מדינת ישראל), מחוברים – תלמידים המתעדים את סיפוריהם של שמונה ניצולי שואה, משצ"ים/פשצ"ים- שהדגימו קצת מרוח הפעילות הערכית שנעשית בתחום השל"ח, תקשוב ויזמות טכנולוגית ומועצת תלמידים.  

לסיום הוזמנו האורחים לארוחה קלה ולסיכום היום כולו על ידי מנהלת ביה"ס מרי שפונט. האורחים לא חסכו מחמאות  מהמנהלת ומצוות ההנהלה על האירוח המופתי והתפעלו  במיוחד מהעשייה הערכית בתחום קבוצות המנהיגות השונות בבית הספר. "כולנו מקווים כי בית הספר יזכה בפרס  החינוך כי אין ראוי ממנו" הוסיפו האורחים.  

דרור אהרון, ראש המועצה: "זוהי הוכחה נוספת לאיכויותיה של מערכת החינוך שלנו. בית הספר עשה כברת דרך ארוכה ומשמעותית מאד. כבוד גדול עבורנו להיות מועמדים"

פרגנו לבית הספר בלייק!


תגובות:
2. מה זה משנה אם יש 40 ילד בכיתה
שימי 01-01-2014
מתעסקים בשטויות

 

1. כל הכבוד לבית ספר!
רונן 01-01-2014

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה