עפ"י נתוני המותג אוטן שוק מוצרי דחייה וקטילת יתושים מגלגל בישראל כ 50 מיליון שקל בשנה. המכירות של המוצרים הללו עונתיות, בעיקר מתרכזות סביב חודשי מרץ עד ספטמבר. בשנים האחרונות יש עלייה משמעותית במכירות תכשירים המיועדים לגוף, בעיקר בשל מודעות הולכת וגוברת להתגוננות בפני עקיצות.

חברת אס.סי.ג'ונסון מציעה לקיץ 2018, סדרת מוצרים להגנה והקלה מידית בפני עקיצות חרקים בבית ובחוץ של המותג הבינלאומי אוטן. סדרת המוצרים כוללת תכשירים המיועדים לגוף ומתאימים גם לטיולים, פיקניקים, בילוי משפחתי בגן השעשועים ונסיעות לחו"ל. חלק מהמוצרים מתאימים לשימוש לילדים מעל גיל שנתיים.

המוצרים של אוטן בעלי מרקם עדין ולא דביק ללא ריח לוואי המאפשרים הגנה מקסימלית למשתמש .

 מוצרי אוטן - אפרת אשל

סדרת המוצרים כוללת: אוטן תרסיס דוחה יתושים, חרקים וקרציות– תרסיס ללא גז להתזה על הגוף. בעל מרקם קל, אינו שמנוני או דביק, לא משאיר סימנים ומעניק הגנה מקסימאלית מחוץ לבית למשך 8 שעות. ללא ריח לוואי. מחיר ממוצע לצרכן 17.90 ₪.

 

אוטן טרופי – ספריי יבש דוחה יתושים, מגן מפני עקיצות יתושים בבית ובחוץ ויעיל גם נגד עקיצות יתוש הנמר האסייתי. יעיל במיוחד גם לאקלים טרופי ומומלץ למטיילים למדינות טרופיות בארצות מזרח אסיה ובדרום אמריקה. התכשיר אינו שמנוני או דביק, לא משאיר סימנים ומעניק הגנה מקסימאלית מחוץ לבית למשך 8 שעות, מתייבש באופן מידיי לאחר השימוש. מחיר ממוצע לצרכן: 17.90 ₪.

 

אוטן פמילי קייר סטיק – סטיק הגנה מיתושים לכל המשפחה ובמיוחד לילדים מגיל שנתיים. בעל מירקם נעים במיוחד, אינו שמנוני או דביק על העור ונספג במהירות, אינו מכיל את החומר הפעיל DEET ומכיל אלוורה המעניקה ריח נעים.. קומפקטי , קל למריחה על הגוף ונוח לנשיאה. תכשיר זה הינו מוצר חובה בתיק הגן של הילדים  מחיר ממוצע לצרכן:  17.90 ₪

 

כמו כן מציע המותג אוטן בקיץ 2018, תכשיר ייעודי לילדים: אוטן ג'וניור - במרקם ג'ל ,אינו מכיל חומרים אשר עלולים לגרום לתגובות אלרגיות בפרט בקרב ילדים. המוצר אינו מכיל את החומר הפעיל DEET. בעל מירקם ג'ל נעים במיוחד, אינו שמנוני, נספג במהירות ואינו משאיר תחושה דביקה על העור. קומפקטי ונוח לנשיאה. תכשיר זה הינו מוצר חובה בתיק הגן של הילדים. מחיר ממוצע  לצרכן: 17.90 ₪.

 

ולמי שכבר נעקץ מציע המותג אוטן תכשיר ייחודי: אוטן אפטר בייט (AFTER BITE) -  ג'ל להרגעה מהירה של העור לאחר עקיצה, המעניק תחושת הקלה מידית. הג'ל מותאם לשימוש לכל המשפחה, קומפקטי ונוח לנשיאה. המוצר מרגיע עור מגורה ואדמומי גם כשלא מדובר על עקיצות יתושים, בעל נוסחה המכילה קמומיל ואלוורה הידועים כמרגיעים עור מגורה ואדמומי, נספג בקלות ובעל ריח נעים במיוחד, צורת המיכל מבטיחה שימוש היגייני במיוחד לכל המשפחה. מוצר חובה בכל תיק!  מחיר ממוצע  לצרכן: 24.90 ₪

 

מומחי המותג אוטן מעניקים טיפים ועצות כיצד להתגונן מפני יתושים:

יש להקפיד על היגיינת גוף ומקלחות בקיץ כדי להימנע מהזעה - יתושים נמשכים לריח   

זיעה.

  • להימנע מהתזת בשמים חזקים שכן גם הם מושכים יתושים.
  • התקינו רשתות בכל חלונות ודלתות הבית.
  • הימנעות משהייה בחוץ בשעות בין הערביים שהן השעות בהם היתושים אוהבים "לחגוג".
  • לייבש כל מקווה מים, אפילו את המים בתחתית של העציץ בגינה או במרפסת.
  • מומלץ לשתול צמחים ארומטיים דוגמת ציטרונלה, אקליפטוס ורוזמרין, הידועים ביכולתם לדחות יתושים וזבובים.