הפניות 301 והפניות 302ההפניות 301 ו-302 הם הפניות שתפקידן להגיד לגולש שעמוד כל שהוא או אפילו הדומיין לא נמצאים פה יותר אלה עברו לכתובת אחרת.
הפניה 302 בעצם אומרת לנו שההפניה היא זמנית ועוד שהפניה 301 אומרת לנו שזו היא הפנייה קבועה

.

כאשר מנועי החיפוש נתקלים בהפניה 301 הם מחליפים באינדקס את הכתובת הישנה בחדשה, לעומת זה אם והם נתקלים בהפניה 302 הם משאירים את הכתובת הנוכחית אלה עם כן נראה להם שההפניה היא שגויה ובעת האתר בעצם התכוון להשתמש בהפניה 301 ובטעות הוא השתמש בהפניה 302.

ניתן להשתמש בהפניה 301 במקרים כמו את שהחליף את כתובתו, או במקרים ורצינו לשפר ולשדרג את האתר אך ישנם מקרים ובהם לא ניתן להשתמש בכתובת הישנה ולכן נצטרך להשתמש בהפניה 301 להפנות את הגולשים אל המיקום החדש של האתר

ניתן לבצע הפניה 302 והפניה 301 בכמה דרכים, או שנשתמש בתוספים שניתן למצוא בוורדפרס, באמצעות META REFRESH, באמצעות פקודה אשר נמצאת בראש דף נוכחי ועוד.

ישנה טעות שרבים עושים והיא להפנות את כל העמודים בכתובת הישנה לכתובת הראשית של האתר החדש וזאת טעות גדולה שיכולה לפגוע בדירוג האתר על ידי גוגל ואפילו להוריד את האתר במיקום, ולכן יש להעביר כל עמוד בנפרד לכתובת החדשה שמתאימה לו.

אי אפשר לדעת בדיוק האם הפניות 301ו-302 פוגעות בדירוג של האתר על ידי גוגל למרות שברמת הקישורים גוגל טוענת שהאתר לא יפגע אבל לגבי פרמטרים רבים אין ידע ודאית וכן כאשר עוברים לכתובת חדשה יש לעבור על כל האתר לפרטים בקטנים ולוודאות שהכל כשורה.

בשונה מקוד 404, הפנייה 301 והפנייה 302 הם דברים חשובים והכרחיים כאשר עוברים אתר אבל יש עדיין חוסר וודאות לגבי השימוש בהם, אני אכן מעודד את השימוש בהם למרות שלדעתי המקצועית הפניות מהסוג הזה אכן פוגעות מעט בדירוגים אבל כשאין ברירה ואנחנו חייבים להשתמש בהם מסיבה כזאת או אחרת אין מה לעשות אבל אם תשתמשו בהן תוודאו שוב ושוב שהכל באתר תקין בכדי להימנע מהורדה מיותרת בדירוגים.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה