לשמחתנו, אנחנו יכולים למצוא מצברים שמתאימים ברמה מדויקת לרכב שברשותנו ואנחנו יכולים לרכוש אותם במגוון מקומות, כשהמקום האידיאלי לרכוש אותם הוא, כמובן, חנות שמתעסקת באופן ספציפי במצברים, דוגמא למקום כזה הוא ענק המצברים שיושב באור יהודה ומעניק מגוון שירותים לבעלי כלי רכב בכל הקשור למצברים.

כשאנחנו בוחרים לרכוש מצבר במקום מסוים, עלינו להתייחס לרכישה, לא רק כאקט בודד, חד פעמי וזהו. אין רכישת מצבר דומה לרכישה של כל מוצר או שירות אחר. הרי מדובר, כפי שציינו באחד האלמנטים החשובים ביותר של הרכב, ולכן אנחנו צריכים לשים דגש נרחב עליו.

מה צריך לעשות לפני שרוכשים מצבר

לפני שאנחנו רוכשים מצבר חדש, ישנם מספר דברים שעלינו לעשות. לפני שנציג אותם, נסביר בקצרה מתי עלינו לרכוש מצבר חדש ומדוע.

ברמת העיקרון, אנחנו נרכוש מצבר בשני מקרים. הראשון, כשאנחנו רוכשים רכב יד שנייה ומעלה, אז אנחנו נעדיף שלא להשתמש במצבר הקיין, מתוך חשש שהוא לא מלא מספיק. לכן אנחנו נעדיף לרכוש מצבר חדש לגמרי. המקרה השני בו נרכוש מצבר, זה כשהמצבר שלנו נגמר ואין לנו אפשרות אחרת אלא לרכוש מצבר חדש.

חשוב להבהיר, בניגוד למה שחנויות רבות מציעות, עלינו לרכוש מצבר חדש לגמרי ולא להשתמש במצבר ממוחזר או כל מצבר אחר. הסיבה היא שרק ברכישת מצבר חדש לגמרי, אנחנו יודעים בדיוק מה אנחנו מקבלים, מה הוא כולל, מה האחריות שעומדת מאחוריו וכדומה.

לפני רכישת מצבר, יש לבצע מספר דברים. כל הדברים הנ"ל, החנות בה אנחנו רוכשים את המצבר, אמורה לספק לנו. זו הסיבה שעלינו לרכוש אותו במקום מסודר ומוכר. לכן אנחנו שוב ממליצים על ענק המצברים, כמקום אידיאלי לרכישת מצבר.

ראשית, יש לבצע בדיקה של המצבר הקיים, לפני שנרכוש מצבר חדש רצוי לדעת האם יש צורך בכך, על מנת שלא נבזבז כסף לחינם.

שנית, יש לבצע בדיקת התאמה של המצבר. לכל רכב יש מצבר מסוים שמתאים לו. סוג המצבר רשום בספר הרכב ובאופן עקרוני, עובדי המקום אמורים להכיר את הרכבים והמצברים השונים, ועל כן אין חשש שהם יציעו לנו מצבר שאיננו מתאים לנו.

שלוש, חשוב מאוד לבחון מה סוג האחריות שאנחנו מקבלים על המצבר. בדרך כלל מדובר על אחריות של 12 חודשים ומעלה. ניתן לרכוש הארכה לאחריות במידת הצורך.יש לציין עוד, שאחד השירותים שמקומות רבים מציעים הוא, חילוצי לילה במקרה של תקלה או מכל סיבה אחרת. יש לבחון כיצד ניתן לקבל שירות זה.

שירות נוסף שמקומות רבים מעניקים הוא, שירות עד הבית, אפשרות לקבל את המצבר בבית ולהרכיב אותו במקום, כך שאין צורך להזמין גרר שיביא את הרכב אל החנות.

כאמור ישנם מגוון סוגים של שירותים שהמקום בו רוכשים את המלגזה, אמור להעניק ללקוח, ועל כן רצוי לבדוק זאת לפני שמחליטים לבצע את הרכישה במקום מסוים. יש לציין עוד, שבחלק גדול מהמקומות בהם מוכרים מצבר לרכב, אפשר לרכוש גם מצברים לאופנועים, אופנועי ים, מלגזות וכן לכלי רכב נוספים בהם נהוג להשתמש במלגזות.