אנחנו מוקפים באנשים שמדרבנים אותנו להגשים חלומות, ועד לא מזמן אנשים שרצו לעשות זאת ולהקים חברה משלהם כדי לעסוק בתחום שמדבר אליהם ובו יש להם תכניות "לכבוש את העולם" נעצרו תמיד בשלב הבירוקרטיה או התעכבו בו עד כדי האטה משמעותית של היוזמה העצמאית שלהם. כיום פתיחת חברת יחיד קלה הרבה יותר מאשר בעבר, כאשר אתם יכולים לבצע את רובו של ההליך אונליין מבלי לוותר על כל מה שנחוץ לכם כדי לעשות זאת. יש כמה טיפים שכל מי שמעדיף פתיחת חברה על פני התנהלות כשכיר יכול ללמוד מהם מעט יותר. למרות זאת, כמו כל דבר בחיים הניסיון הוא הדבר העיקרי שאתם יכולים לסמוך עליו שיוביל אתכם בהצלחה לאופק הכלכלי שתכננתם לעצמכם.

יזמות באמצעות האינטרנט היא פשוטה יותר

העדיפו בדרך כלל לנהל כל מה שאתם יכולים לנהל דרך האינטרנט, מכמה סיבות. אמנם סביר להניח שאתם מודעים לסבלנות ולהתמדה שנחוצות לכם כדי להגיע למטרה וזה ייקח לא מעט שנים, אבל כאשר אתם יכולים לדלג על כמה מכשולים לא נחוצים בדרך, למה לא? ההתרוצצות הבלתי פוסקת בין בירוקרטיה ומשרדים כבר אינה נחוצה היום וכבר יודעים היום בממשלה ובעיקר ברשויות שמנהלות את כלכלת ישראל שכל עיכוב כזה רק מפחית מהיקף הפעילות הכלכלית והמסחרית החשובה ביותר כל כך לחוסן של ישראל. אל תקשו על עצמכם, העדיפו פרוצדורה של הקמת חברה באינטרנט בעיקר בגלל המסמכים שקל להגיש והאישורים המידיים שתקבלו ממש תוך ימים אחדים. זוהי הדרך הנכונה להתחיל את הדרך העצמאית שלכם בלי כל הניירת שאפיינה את התקופה של פעם.

פתיחת חברת יחיד כבחירה נכונה

יש כמה דרכים לעסוק בתחומכם כעצמאים. הקמת חברת יחיד היא רק אחת מהם, והיתרונות שלה לעומת עוסק פטור או מורשה הם בעיקר אם היקף ההכנסות הצפויות לכם ורף הרווחים שאתם יכולים לעשות הוא גבוה ותוכלו בעזרתה של חברת יחיד לחסוך במס הכנסה. בנוסף, ישנו יתרון בחברת יחיד בכך שישנה הפרדה בין החברה לבינכם כפרטיים והגנה בעת פשיטת רגל במצבים מסוימים.  זה מתאים במיוחד למי שחולם בגדול ורוצה גם להרוויח בגדול. עוסק פטור מוגבל לסכום שנתי שנע בסביבות 90 אלף שקלים בשנה, ועוסק מורשה חייב להיות כל מי שעוסק במקצוע חופשי,. למרות זאת, חברת יחיד היא חברה שכל אחד יכול להקים, בעיסוק חוקי, כשהוא בעל המניות היחיד בה והדירקטור היחיד בה מה שאומר שהשליטה שלכם בה מוחלטת ושאינכם מחויבים בדין וחשבון כלפי אחרים, בנוסף שמס החברות חל עליכם ולכן תשלמו פחות, תוכלו לרשום הוצאות רבות על חשבון החברה וכמובן שתיהנו מהמסך שבין הנכסים הפרטיים שלכם לבין נכסי החברה מה שהופך אתכם מוגנים במקרה של משבר. בכל מקרה, הקמת חברה באינטרנט גם דורשת פתיחת תיק במס הכנסה, כך שתצטרכו לעשות גם את זה, אבל בקלות יותר אונליין.

האם פתיחת חברה באינטרנט תקל עליכם?

ללא ספק. ברוב המקרים ריבוי הניירת וההתרוצצות אחר פקידים ושעות הקבלה במשרדים השונים מאטים את תהליך היציאה שלכם לעצמאות עד כדי עצירתה לחלוטין. הסיבה העיקרית לכך היא משום שרבים אומרים לעצמם שאם כך נראית ההתחלה, מה עוד צפוי להם בהמשך. ובכן, פתיחת חברת יחיד באינטרנט הרבה יותר מהירה וקלה ממה שחשבתם והיא מאפשרת לכם לחסוך בזבוז זמן שאותו תקדישו להקמת החברה עצמה.

מה דרוש לשם פתיחת חברת יחיד באינטרנט?

הגישו טופס בקשה לרישום חברת יחיד על ידי מילוי פרטים במערכת אונליין כדי שתוכלו להתפנות לעבודה האמיתית בעסק. הפרטים שתצטרכו למלא באתר אונליין כוללם בין היתר – בחירת שלוש אפשרויות לשם החברה בעברית ובאנגלית, פרטי בעל המניות ודירקטור החברה וכתובתו, ולבסוף תיאום פגישה עם עורך דין שמאמת את כל הנתונים והחתימות ושולח לרשם החברות באמצעות המערכת את הבקשה. תוך כמה ימים בודדים תקבלו את תעודת ההתאגדות ומספר הח.פ ויש לכם חברת יחיד.