ינון בן מנחם מציג - ייעוץ ארגוני ישפר את הפעילות העסקיתיכול להיות ששמעתם את צמד המילים הזה בעבר, אבל לא הבנתם מה עומד מאחוריו, או ליתר דיוק: לא באמת חשבתם שזה רלוונטי אליכם., ינון בן מנחם לא מסכים אתכם וגם יסביר מדוע.

העסק עובד לא רע, יש הכנסות יפות וגם רווחים מרשימים, ובשגרה הכול מתפקד בדיוק לפני התכניות. אלא שלעיתים רבות אנחנו כלל לא מודעים לקיומה של בעיה, או לעובדה שגם עסק שעובד לא רע יכול לשדרג את עצמו ולעבוד הרבה יותר טוב. עבודה יעילה, תהליכים מוגדרים ותכנון טוב יותר קדימה הם הכרחיים לפיתוח העסק, ובמסגרת של ייעוץ ארגוני זה בדיוק מה שתשיגו גם עבור העסק שלכם. בפשטות, ייעוץ ארגוני הוא מהלך שבו מגיע אל הארגון יועץ חיצוני, ניטרלי ונטול אינטרסים. עם נקודת המבט הרעננה שלו הוא יכול לשקף ליקויים או תהליכים שזקוקים לליטוש. זה בדיוק מה שעסק צריך כדי לצמוח.

 גן יבנה

ייעוץ ארגוני – שלבי העבודה

הבחירה בתהליך של ייעוץ ארגוני היא ללא ספק בחירה טובה עבור העסק, בוודאי אם הוא שואף לצמוח ולגדול. עם הניסיון הרב של ינון בן מנחם, חברת ייעוץ ארגוני מובילה ועתירת ניסיון, התהליך הזה מתבצע באופן מסודר וברור בדרך להשגת תוצאות מצוינות עבור הארגון. בשלב הראשון יתבצע מיפוי מקיף ויסודי של הארגון, לרבות זיהוי החזון הארגוני, ניתוח המבנה הארגוני והתרבות השולטת בו, האופן שבו פועלות הפונקציות השונות וכן הדרך שבה משאבי ארגון מנוצלים. לאחר שלב זה ניתן לקבוע מטרות מדידות וברורות מאוד. בלי מטרות מוגדרות יתקשה הארגון לפקח אחר השינויים והשפעתם, וגם העובדים לא ידעו כיצד למדוד את הביצועים שלהם ואת חשיבות התהליכים שנקבעו.

 

קביעת המטרות ותכנון העתיד

אם קביעת מטרות היא חלק מהותי ובלתי נפרד מתהליך של ייעוץ ארגוני, זה בדיוק הרגע להתחיל ולקבוע אותן. הגדלת הכנסות, שינויים בכוח אדם, הגברת היעילות וצמצום העלויות – אלו הן דוגמאות אפשריות למטרות ברורות וברות מדידה. ייעוץ ארגוני טוב, שמתבצע על ידי מומחה בעל ניסיון כמו ינון בן מנחם, הוא ייעוץ שיוביל את העסק להצלחה ולשיפור ההתנהלות בשגרה ובחירום. כעת ניתן להגיע לשלב הביצוע, ולקבוע תכנית עבודה שנשענת על המטרות הללו, ומתייחסת לאלמנטים שאותרו בשלב האבחון.

 

דמותו של היועץ הארגוני

ההחלטה על ייעוץ ארגוני היא צעד חשוב מאוד בתהליכי הפיתוח והמחשבה קדימה. עם זאת, כדי שהתהליך יתבצע באופן מדויק ואיכותי, עם מטרות ברורות ותכנית עבודה נכונה המותאמת לצרכי הארגון ויכולותיו, אין ספק שנדרש יועץ ארגוני מנוסה ובעל יכולת לנתח את פעילות העסק כפי שהיא היום, תוך תכנון המסלול הדרוש להגעה אל היעד. כניסה למהלך של ייעוץ ארגוני בליווי יועץ מקצועי עם ניסיון בניהול ארגוני ובהובלת שינויים בתהליכי העבודה, היא זו שתקדם את העסק. המצב הקיים אולי נראה לכם לא רע, אבל אם אפשר לראות אותו צומח הרי זה משובח.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה