מדרשת כנפי רוח חוגגת את איחוד ירושליםמדרשת כנפי רוח חוגגת עם העיר אשדוד. העיר אשדוד אמנם נמצאת במרחק לא קצר מירושלים, אבל זה בוודאי לא אומר שעיר הבירה לא נמצאת על ראש שמחתה.

כך, כשבכל ערי ישראל חגגו את יום ירושלים ואת איחודה של העיר הקדושה, גם אשדוד הצטרפה לחגיגה, ומדרשת כנפי רוח הייתה בין החוגגות הגדולות. בין היתר תוכנן טקס מרהיב ביופיו ומרגש במיוחד, והוא התקיים ביום ירושלים בסיוע מחלקת יוזמות חינוכיות במינהל החינוך, משרד החינוך וכן מדרשת כנפי רוח, כמו גם בתי הספר היסודיים בעיר. שירי האהבה הגדולים ביותר לירושלים נשמעו באירוע, בהם "שישו את ירושלים", "מעל פסגת הר הצופים" וכמובן: "ירושלים של זהב". אלפי התלמידים התרגשו ושרו באחת החוויות המסעירות של שנת הלימודים האחרונה.

 

חינוך ערכי וחיבור לשורשים

אירועי יום ירושלים, שמדרשת כנפי רוח לקחה בהם חלק אינטגרלי, הם תמיד אירועים מהנים ומרתקים. עם זאת, האירוע הזה הרגיש שונה ומיוחד עוד יותר. אולי זה משום שמדובר באחד האירועים המשמעותיים ביותר עבור העם היהודי, ואולי משום שנעשתה פעילות חינוכית ערכית שאפשרה להם לתלמידים להתחבר לשורשים היהודיים. המסורת המופלאה הזו תצטרף לשלל מסורות אחרות שפועלות כיום בעיר, והתלמידים ימשיכו להגיע אל העיר הקדושה, וגם לבקר ביד ושם, אחד האתרים החשובים ביותר בה.

 

המחווה המרגשת של מדרשת כנפי רוח

אחד מרגעי השיא של חגיגות יום ירושלים הוא ללא ספק הרגע שבו הועלה על הבמה מחזה מרגש של בנות מדרשת כנפי רוח. המחזה סיפר את סיפורה של ירושלים, סיפור שראשיתו אלפי שנים לאחור אל נבכי ההיסטוריה. מאז ימי אברהם אבינו, דרך קבלת התורה ועד לקביעת ירושלים כבירתה של ישראל תחת שלטון המלך דוד. זהו סיפור שמתייחס גם לבית המקדש, לחורבן העיר ולתקומת ישראל במאה ה-20. המופע המרהיב של מדרשת כנפי רוח, כמו גם הסיפור המרגש, זכו בצדק רב למחיאות כפיים נלהבות. ההפתעה הגדולה לא הסתיימה שם, אלא המשיכה כשהתבררה זהותן של המופיעות – המדריכות שהעבירו לאורך השנה כולה שיעורי מורשת שכללו לימוד מעמיק על העיר ירושלים ועל הזהות היהודית.

 מדרשת כנפי רוח

ירושלים על ראש שמחתה של מדרשת כנפי רוח

טקס יום ירושלים היה רק יריית הפתיחה, כמובן. בסיומו עלו עשרות התלמידים על האוטובוסים שחיכו כדי להסיעם לירושלים. בעיר התפצלו תלמידי בתי הספר ומדרשת כנפי רוח למסלולים שונים שעסקו בנושאים המרכזיים ביותר. כך הם למדו על סמליה הלאומיים של העיר, על ההיסטוריה שלה ועל החיבור שלה למורשת ישראל, וגם ההיסטוריה היהודית בכלל. הם ביקרו בעיר העתיקה והתפללו לפני אבני הכותל, וללא ספק היה זה ביקור בלתי נשכח באחת הערים החשובות ביותר בעולם, והחשובה ביותר עבור העם היהודי. הצוות החינוכי של מדרשת כנפי רוח הוא שליווה את התלמידים לכל אורך הדרך, מראשית המסע ועד לביקור בירושלים.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה