חברת קידום אתריםאנחנו ישראלים, ברור שאנחנו יודעים לעשות הכל הרבה יותר טוב מאחרים. אנחנו נשאג על שחקן הכדורגל במגרש ("איזה אידיוט! איך הוא פספס את המסירה!"), אנחנו ניתן עצות לקופאית בסופר, לאינסטלטור, לעורך הדין, לשוטר בכביש, לפוליטיקאים, לכולם

 

עוד תכונה בולטת שיש לנו, שמשלימה את התכונה הקודמת, היא שאנחנו לא אוהבים לשלם עבור משהו שאנחנו בטוחים שאנחנו מסוגלים לעשות טוב יותר מאיש מקצוע (וכאמור, אנחנו יודעים לעשות הכל יותר טוב J) לכן, כאשר יש לנו אתר ועולה הרעיון להעסיק חברת קידום אתרים כדי שתיצור לנו נראות ותמצב אותו בראש תוצאות החיפוש, ברור שאנחנו מתקוממים. "מה, לשלם כסף בשביל זה? כולה כמה מילות מפתח, קצת תוכן מועתק מאתרים אחרים, כמה קישורים יוצאים והיידה, אנחנו על הסוס!" J. בראבו, בזה הרגע תפרנו לעצמנו את המתכון לדפיקת הראש בקיר בתסכול במשך החודשים הקרובים, עד שנישבר וניעזר באנשי מקצוע...

 

למה בעצם כל כך מסובך לקדם אתרים?

לכאורה, קידום אתרים אמור להיות תחום פשוט: עושים A מקבלים A, עושים B מקבלים B. פשוט, לא? זה פשוט בתיאוריה, רק שבמציאות, כמו דברים אחרים, זה הרבה יותר מסובך. המציאות היא כזו: בכל תחום עיסוק שבו תעסקו, ישנם עשרות מתחרים, חלקם ותיקים וכבר ביססו את מעמדם ברשת כברי סמכא בתחום שלכם, אחרים חדשים ורעננים יותר. האתר שלכם צריך להתחרות גם באלה וגם באלה על הנראות שלו, על המקום שלו בתוצאות החיפוש במנוע החיפוש של גוגל, שהיא, כידוע, שחקנית המפתח לכל נושא קידום האתרים. אלא מאי? גוגל מדרגת את האתרים לפי כמה מאות קריטריונים אשר מהותם נשמרת בקפידה כסוד, ולא רק זאת. פעם בכמה זמן, בהתרעה או ללא התרעה, היא משחררת עדכון לאלגוריתם של מנוע החיפוש שלה, ואז, כל הרשת מזדעזעת: אתרים שישבו בבטחה במשך כמה חודשים במקומות הראשונים בתוצאות הדרוג, נדחקים לעמודים האחוריים, אחרים תופסים את מקומם ומתחילה מהומת עולם בין כל אנשי קידום האתרים בכל רחבי העולם בניסיון להבין מה קרה, מה משותף לכלל האתרים שנעלמו וכיצד הם יכולים מהר מהר לתקן את האתרים שלהם בהתאם לעדכון, על מנת להינצל מעונש דומה.

 

אם גם מקדמי אתרים מנוסים "נופלים", מה בעצם היתרון המקצועי שלהם על פנינו?

למקדמי אתרים מקצועיים ישנו ארגז כלים אותו צברו במשך כל שנות פעילותם. הפחים בהם עלול ליפול אדם שאיננו בעל מקצוע בתחום זה רבים וגדולים הרבה יותר מהפחים שהמקצוענים עלולים ליפול בהם. ויתירה מכך, למקדמי אתרים מקצועיים ישנה יכולת לתקן "טעויות" (שאתמול לא נחשבו לטעות, אבל העדכון של היום הפך אותן לכאלה) במהירות רבה. לעיתים, אפילו לפני שעכבישוני האינדוקס של גוגל מגיעים לאתר לבדיקה הבאה שלהם.

 

בשורה התחתונה:

ישנה, כנראה, סיבה טובה לכך שבחרתם בתחום העיסוק בו אתם עוסקים כיום: אתם אוהבים את התחום, אתם טובים במה שאתם עושים, ויתכן, אפילו שיש לכם יתרון ניכר על מתחריכם. אין שום סיבה בעולם שבנוסף לעיסוקכם המקצועי, גם תעסקו באופן חובבני בקידום האתר שלכם במנוע החיפוש של גוגל. התוצאות לא תשבענה את רצונכם, האתר שלכם לא יזכה בקידום הנכון והיעיל המגיע לו ותחושת התסכול שתחושו בכל פעם שתרגישו כי האתר שלכם איננו מתקדם כפי שקיוויתם, עלולה לחלחל ולפגוע גם בתחום העיסוק המקצועי המקורי שלכם.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה