ייעוץ משכנתא חינמי – יש חיה כזאת?כיום ישנם אינספור מחשבוני משכנתא חינמיים, אשר איתם ניתן לחשב מהו ההחזר החודשי עבור כל סכום משכנתא, מהו גובה המשכנתא המרבי שתוכלו לקחת ולאיזה מספר שנים. נכון שמחשבון הוא מחשבון ומתמטיקה היא מתמטיקה, אך כשמדובר במשכנתא, החשבון לבדו אינו מספיק, היות ומדובר בתחום מורכב הכולל בתוכו את כלכלת המשפחה שלכם.
למשל, משכנתא שתוכננה עבור מישהו שקנה בדיוק דירה כמו שלכם ואפילו באותו בניין, ממש דלת לידכם וגם לקח סכום משכנתא דומה, קרוב לוודאי שתמהיל המשכנתא שיותאם לו יהיה שונה לחלוטין מזה שיותאם לכם. אז אל תסתמכו על עצה מהשכן.

יעוץ

תמהיל המשכנתא שלכם הוא רק שלכם והוא חייב להיתפר לפי מידותיכם

בניית תמהיל  משכנתא הוא החלק החשוב ביותר בתכנון המשכנתא שלכם. תחשבו שאת המשכנתא, בשונה מהלוואה רגילה, אתם כנראה לא הולכים לסיים כעבור שנה שנתיים, אלא אחרי תקופה ארוכה בהרבה. תכנון המשכנתא יכלול בדיקה מקיפה של הנתונים הפיננסיים שלכם וניתוחם באופן יסודי ומעמיק, על-ידי יועץ משכנתאות מקצועי ומנוסה. רק על-ידי אבחון נכון של מצבכם הכלכלי, ניתן יהיה להתאים לכם את המשכנתא הנכונה ביותר עבורכם.

אז בעצם למה לא להסתפק בייעוץ משכנתאות הניתן בחינם?

תמהיל המשכנתא אינו מושפע רק מריביות ומסכום המשכנתא. יש לבחון איך בא לידי ביטוי התמהיל עבור כל כלכלת משפחה בנפרד. בדיוק כמו שאולי אתם תעדיפו לקנות רכב יד שנייה והשכן שלכם יעדיף לרכוש מכונית פנאי חדשה בכל שנתיים, למרות שיש לכם בדיוק את אותה הדירה ולשניכם יש משכנתא. והאמת, ששניכם לא טועים. פשוט לכל אחד מכם מערכת שיקולים עצמאית ושונה לחלוטין. השיקולים הנכנסים בבניית תמהיל המשכנתא הם רבים ומורכבים וקשורים גם לתכנון שיתאים לכם בעתיד ולא רק ביום לקיחת המשכנתא.

איזה חברות נותנות היום ייעוץ משכנתאות בחינם?

ייעוץ משכנתא חינם אינו קיים באמת. נכון שאפשר לערוך אינספור חישובים בעזרת מחשבון משכנתא, אבל לעולם לא תוכלו לדעת מה החישוב שיביא אתכם למקסימום חיסכון במסגרת האילוצים שלכם ורמת החיים שלה אתם רגילים. גם ייעוץ, לכאורה, הניתן במסגרת הגשת הבקשה בבנק על-ידי פקיד המשכנתאות כלל אינו מעמיק ואינו לוקח בחשבון ניתוח של מצבכם הכלכלי. לכן, בטח שפגישה כזאת עם בנקאי משכנתאות אינה יכולה להניב יתרון כלשהו עבורכם. גם אם אתם לקוח עסקי, נמאס לכם לחפש משרדים להשכרה ואתם רוצים לרכוש נכס מסחרי משלכם – על אחת כמה וכמה כדאי לחפש ייעוץ מקצועי בתשלום.

 

כאשר תשלמו לחברת ייעוץ משכנתאות החברה תייצג רק אתכם מול הבנק ותדאג לאינטרס שלכם לשלם כמה שפחות

זכרו שיועץ המשכנתאות בבנק הוא המייצג את הבנק למשכנתאות ולא אתכם. בנקים כמעט תמיד מרוויחים ותפקידו של בנקאי המשכנתאות הוא להגדיל את רווחי הבנק כמה שיותר. זאת הוא יעשה על-ידי כך שיבנה תמהיל משכנתא שבו תשלמו בסופו של דבר את הסכום שיביא את הבנק למקסימום רווח. וכן, אתם לא טועים. הרווח של הבנק תמיד יבוא על חשבונכם.

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה