צילום: pixabay

אז איך לבחור מאמנ/ת כושר אישי/ת? כאלו שיכירו אותנו, שיסבירו לנו מה נכון לגוף שלנו באופן ספציפי, שידעו איך למתוח אותנו עד הקצה אבל לעולם לא מעבר, כאלו שידאגו שלעולם לא ניפצע מתרגיל לא נכון או שיכאב לנו, קצת כמו החברים הכי טובים, רק כאלו שיגרמו לנו להזיע. באדיבות רשת מכוני EMS Club בישראל, ריכזנו עבורכם את 5 הטיפים המרכזיים:

1. איך להימנע מנזקים? קודם כל, החשוב ביותר הוא שמאמן הכושר חלילה לא יגרום נזק, לכן יש לבדוק מה הרקע המקצועי שלו ומה הכשרתו. מאמן כושר רצוי וכדאי שישלוט בפיזיולוגיה ואנטומיה של גוף האדם. בנוסף חשוב לוודא שהוא שואל את השאלות הנכונות ומוודא עם המתאמן אם יש מגבלות או רגישויות שיש לקחת בחשבון.

2. הכשרה ייעודית: רצוי להקפיד על התאמת המאמן באופן ספציפי לקטגוריות מיוחדות כמו בני נוער, נשים בהריון, בני הגיל השלישי, בעלי מוגבלויות וכו'. יש לוודא שהמאמן הוכשר ומותאם באופן ספציפי ושולט בידע המקצועי הספציפי בהתאמה.

צילום: pixabay

3. מקום האימון: רצוי שמקום האימון יהיה קרוב לביתו של המתאמן, או ליד מקום עבודתו, שהגישה אליו קלה ולא תלויה בנסיעה ארוכה או בחיפוש חנייה, אחרת חוסר נגישות יהווה מכשול שבשלב זה או אחר יעצור את המתאמן מלהמשיך בסדרת האימונים.

4. רגישות: אימון זה לא טירונות, המאמן חייב להתאים עצמו ליכולות המתאמן, להבין את היכולת והמגבלה ולסייע לו ליצור מבנה רציף של אימונים שיקדמו אותו באופן מבוקר.

5. שותף לעקביות: רצוי לבחור מאמן נחוש, שלא יירתם לעצלות וחוסר רצון של המתאמן לצאת מהנוחות שלו, שיעורר במתאמן מוטיבציה להמשיך בדרכו עד להשגת התוצאה.

מתאמנים, מהו האימון האהוב עליכם? נשמח שתשתפו אותנו בתגובות.

מאמנים אישיים בגן יבנה? תשתפו אותנו בטיפים וההמלצות שלכם לגבי בחירת מאמנים אישיים.