בזמן הלידה חייבים להתנהל כל האלמנטים הנחוצים על מנת שהלידה תעבור בשלום, ולכן חשוב שהיא תעשה במידת הזהירות המרבית תוך ריכוז מקסימאלי של הצוות הרפואי.

רשלנות בלידת וואקום

ישנם מקרים של רשלנות רפואית בלידת וואקום בה הצוות הרפואי או הרופא המיילד בוחרים בלידת וואקום לשיטת הלידה, אך השיטה אינה מתאימה לעובר. בשל בחירת הלידה העובר נכנס למצוקה ומכך נגרם לעובר ואפילו לאם נזק. הנזקים לעובר יכולים להיות חמורים במיוחד ועלולים להוביל לנכות, שיתוק ואפילו למוות.

בכל הנוגע למצבה של האם בבחירת לידה שאינה מתאימה, כמו למשל בחירת לידת וואקום, גם לאם יכולים להיגרם נזקים בלתי הפיכים בין אם מדובר בנזקים פיזיים או נזקים נפשיים.

אז כיצד מתמודדים במקרים של רשלנות רפואית בלידת וואקום או בכל לידה?

לצעירנו כיום לא חסרים מקרים של רשלנות רפואית בלידה. כיום ישנם בחירות שגויות בשיטה הלידה, ביצוע לא מוצלח של פרוצדורה רפואית עם שימוש לקוי בציוד רפואי, העדר של רופא מיילד בחדר הלידה דווקא ברגעים החשובים - מה שיכול לגרום לנזקים חמור ליילוד, איי מתן טיפול ליילוד מה שגורם לעיתים לפגיעה מוחית ועוד.

במקרים חמורים אלה חשוב לדעת את הזכויות שלכם ולגשת ולהתייעץ עם עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית בלידה. עוד יש לדעת שישנן טעויות שמבצע הצוות הרפואי שגומרות נזק לאם, לעובר ולסביבה של היילוד (הנזקים הינם פיזיים וכמובן נפשיים).

לפי אתר yourlaw, מלבד התמודדות הנפשית הקשה, דרושה גם התמודדות פיזית יומיומית שכרוכה בטיפולים פיזיים לילד שכעת זקוק לטיפול של 24 שעות ביממה, והתמודדות נפשית קשה ולכן דרושה תביעת פיצוים ענקית שתוגש כנגד הצוות הרפואי והמוסד בו הוא עובד.

אז איך מתחילים?

על מנת להתחיל בתהליכים, יש להיערך בהתאם, לאסוף את המסמכים שיש לכם ואת הראיות שברשותכם, ולהגיש כמה שיותר מהר תביעת רשלנות רפואית בלידה, תוך שאתם נעזרים בעורך דין מומחה בתחום.