רשת חברתית להשקעות נדל"ן בארה"ב: איך זה עובד?ישראלים אוהבים לעשות דברים ביחד. הדבר טבוע בתרבות הישראלית, ומהווה יתרון עסקי שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר. אנחנו חוגגים יחד ביום העצמאות בפארק, יוצאים יחד לאוניברסיטה, לצבא ולמילואים ואפילו מבצעים ביחד רכישות – אם בקבוצת רכישה ואם בהנחה קבוצתית ברשתות שונות או בוועדי עובדים. הרכישה בקבוצה נותנת כוח מיקוח עצום ומאפשרת להשיג מוצרים במחיר נמוך יותר. במקרה של השקעה משותפת ניתן גם לפזר את הסיכון בין מגוון פרויקטים ונכסים. הכירו את הרשת החברתית להשקעה בנדל"ן.

 

בונים ביחד – מרוויחים ביחד

חברות רבות שגילו את הכוח הכלכלי העצום הטמון בהשקעה בקבוצה מוצאות נכסים או אזורים שבהם ניתן לבנות נכסים מניבים בהשקעה משותפת של מיליונים. עלות האדמה והבנייה של הנכס היא נמוכה יותר מעלותו של נכס קיים במקרים רבים, בדומה לקבוצת רכישה של בניין בארץ. בארה"ב ובמדינות אחרות מדובר בפרויקטים של מאות דירות, הנבנות בהשקעה של סכום בלתי מבוטל. עם זאת, בארה"ב יש יכולת מינוף עצומה לחברות בעלות חוסן כלכלי. כל שנדרש הוא גיוס של 25% מסכום ההשקעה, והבנקים מממנים את השאר.

אוספים יחד את סכום ההשקעה הראשוני

ניקח לדוגמה קבוצה המגייסת סכום של עשרים או שלושים מיליוני דולרים, כאשר כל חבר בקבוצה מגייס כמאה אלף דולרים, עבור פרוייקט שעולה שמונים מיליון דולר. פרויקט זה יניב תשואה שנתית של 10% משכירות, ואף יעניק “בונוס” לא קטן אם יימכר בעתיד ברווח. רשתות חברתיות בתחום הנדל"ן, כמו השקעה בנדל"ן בארה"ב עם iintoo  מאפשרות למשקיע ישראלי להשקיע סכום שבאמצעותו לא היה יכול לקנות אפילו חדר אחד במרכז, וליהנות מתשואה שנתית כפולה מזו של בעל דירה בתל אביב.

ומי מנהל את הכל?

החברה היזמית אינה רק דואגת לרכישת השטח ולבניית הנכס כמו קבוצות הרכישה, אלא מנהלת עבור בעלי הדירות את השכרת הנכס, את התחזוקה השוטפת ואת קבלת השכירות החודשית מהדיירים. באמצעות פלטפורמה דיגיטלית מציעה החברה שקיפות מלאה לכל משקיע נדל"ן, שיכול לדעת במדויק כמה עולה הפרויקט כולו, כמה אחוזים הוא מחזיק בפרוייקט ומה התשלום החודשי הצפוי לו. מעבר לכך ניתן להשתמש בכוח החזק של רכישה חברתית, ולצפות בדפוסי ההשקעה של משקיעים אחרים ברשת בפרויקטים שונים. כך אפשר לבחור בצורה מושכלת בפרויקטים ראויים להשקעה.

האם מדובר בחברה חדשה?

היוזמה של גיוס המונים אמנם קיימת רק מספר שנים, אך מפעיליה אינם חדשים בשוק הפיננסי. החברה מנוהלת בשותפות בין מנכ"ל חברת ישראכרט וויזה לשעבר, ששימש גם כמנכ"ל בנק אגוד, לבין יזמים נוספים. היא מציעה למשקיעים רשת חברתית עם שקיפות עצומה שאליה אפשר להצטרף ללא תשלום וללא התחייבות, ולבחון את הנכסים השונים שעברו את הבדיקות המדוקדקות ביותר. הכניסה לעסקה מתבצעת בשלבים שונים במהלך הפרויקט, עד לגיוס הסכום כולו. 

מאיזה סכום ניתן להשקיע?

על מנת להפוך את אפשרות ההשקעה לנגישה עבור מרבית המשקיעים, סכום המינימום נמוך בהרבה ממחירה של דירה בארץ. מדובר בסכום השקעה של 25,000$, שבשער הדולר של היום עומד על פחות מ-100,000 שקלים. בהשקעה של סכום כזה ניתן להיכנס לפרויקט אחד או לפזר את הסכום בין מספר פרויקטים ולהרוויח כאשר הפרויקט נבנה. הפלטפורמה החברתית מאפשרת להצטרף לפרויקטים גדולים בסדר גודל של מאות דירות במדינות שונות בארה"ב, וליהנות מתזרים שוטף המופקד אצל המשקיע מדי רבעון, כמו גם מחלקו במכירת הנכס ברווח לאחר שלוש שנים.

לסיכום, מודל ההשקעה החברתית בנדל"ן שלiintoo  מהווה אלטרנטיבה סולידית להשקעות נדל"ן אחרות בחו"ל. הוא כבר הוכיח את עצמו במספר פרויקטים שנבנו במנהטן ובברוקלין שבניו יורק, בעיר סנט לואיס שבמיזורי ולאחרונה גם באוקלהומה. כעת ניתן להצטרף לגיוסים לפרויקטים עתידיים המבטיחים אף הם תשואה מכובדת.

 

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה