נשים עגונות ומסורבות גט יוכלו לעבור טיפולי פוריות

$(function(){})

משרד הבריאות פרסם השבוע להערות הציבור תקנות תקדימיות הקובעות מנגנון לפיו יוכלו נשים עגונות ומסורבות גט לעבור טיפולי פוריות על פי בקשתן, גם ללא אישור מהבעל הנעדר או סרבן הגט.

depositphotos  אישה בהריון

על פי התקנות החדשות של משרד הבריאות , נשים לא יצטרכו יותר לבקש רשות מבעליהן לתרומת זרע, במידה וישנה החלטה חלוטה של בית הדין הרבני לפיה הבעל חייב לתת לאישה גט, ולחלופין שעברו לפחות 18 חודשים מיום פתיחת תיק הגירושין.

בנוסף, הוחלט כי תרומת הזרע יכולה להגיע מתורם זר או אנונימי וכך הן תוכלנה להיות בהורות משותפת.

התקנות יחולו גם על עגונות שאינן יכולות לבקש גט מבעלהן בשל מצבם הרפואי או היעדרותם. לעומתן, נשים נשואות יחויבו להמשיך לקבל את רשות בעליהן לתרומת זרע.

עוד הוחלט שהאישה תתבקש ליידע את בעלה בכתב על החלטתה לפחות 60 יום לפני הלידה, כך שהוא יוכל לבקש שלא להירשם כאביו של התינוק שנולד.

על הרופא המטפל ליידע את האישה בזכאותה לקבל ייעוץ דתי וחובתה ליידע את בעלה. כמו כן, תהליכי ההפריה, לרבות דתו של בעל הזרע וכן הצהרת האישה על עמידתה בתנאים יתועדו על ידי הרופא המטפל.

לבעל תהיה זכות לשלול מהאישה את החלטתה אך ורק אם הזוג ביצע הפריית ביציות בתנאי שהן הופרו בעזרת הזרע שלו.

---------------------

יש לכם סקופ? מצאתם טעות בכתבה? לחצו כאן להתחיל איתנו צ'אט בוואטספ 

--------------------

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים שמגיעים לידינו. אם זיהיתם באתר צילום בו אתם בעלי זכויות יוצרים, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול משימוש בו, באמצעות הקישור כאן


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה