יש לך ותק בנהיגה? הרווחתאין חכם כבעל ניסיון, ובכל מה שנוגע לנהיגה ככלל ולהוצאות הכרוכות בנהיגה בפרט - הניסיון הזה גם יכול להיות שווה לא מעט כסף. מלבד היכולת להיות בטוח בעצמך יותר, לנהוג בצורה נכונה וחכמה יותר, וכך לחסוך לעצמך עלויות שכרוכות בתיקונים תכופים של הרכב, לוותק בנהיגה יש משמעות כלכלית בצורה הישירה ביותר - בעלויות ביטוח הרכב שלך. בכתבה זו נבחן מהן העלויות האלה, וכיצד ותק בנהיגה, כמו גם נהיגה בטוחה וטובה, יכולים לחסוך לכם לא מעט כסף בביטוח הרכב.

יש לך ותק בנהיגה? הרווחת

ביטוח הרכב הוא אחת מההוצאות הקבועות של כל אחד ואחת מאתנו

כל מי שמחזיק רכב, מכיר היטב את הצורך לעשות ביטוח רכב חובה. כמו שאפשר להסיק מעצם שמו, ביטוח החובה הוא לא אופציה. חוקית כל רכב חייב בביטוח חובה בשביל לעלות על הכביש, ובהתאם לכך עלויות ביטוח החובה הן עלויות שעל כל משק בית לשלם מדי חודש. ביטוח החובה, לפני כל ביטוח אחר שמוסיפים לו (צד ג'/משלים), מבטח את האנשים שנמצאים ברכב כאשר הם בנסיעה בו, ונועד להגן עלינו במצב שבו אנחנו נקלעים לתאונה או לכל מצב אחר שעלול להוות סיכון ופגיעה בנו תוך כדי נסיעה. ניתן להבין, אם כן, שביטוח הרכב הוא לא רק חובה חוקית, אלא גם אלמנט חשוב מאוד שאין לחסוך בעלויותיו. מי כן יכול לחסוך בעלויות? נהג ותיק.

 

נהגים ותיקים משלמים פחות על ביטוח הרכב

ביטוח הרכב שלנו לא נקבע כמחיר אחיד ובלתי משתנה לכל מי שפונה לאותה החברה, ואפילו לא למי שפונה לאותה החברה עם אותו רכב בדיוק. זאת משום שגובה הפרמיה נקבע בהתאם למבוטח עצמו, וספציפית בהתאם לוותק הנהיגה שלו. ככל שגיל הנהג צעיר יותר (הגיל המגדיר נהג צעיר הוא 24), כך פוליסת הביטוח שלו תהיה יקרה יותר. הדבר נכון לא רק לגבי גיל הנהג אלא גם לגבי מספר השנים מאז קבלת רישיון הנהיגה שלו. ניתן להבין, אם כן, שנהג ותיק בגיל בוגר ישלם הרבה פחות עבור ביטוח חובה מאשר נהג צעיר בגילו ובניסיונו. חשוב לציין, בהקשר זה, שפוליסת הביטוח מותאמת לכל רכב ולא לכל נהג. גובה הביטוח נקבע בהתאם לנהג הצעיר ביותר שנוהג באותו רכב - כך שגם משפחה עם רכב שבו נוהג נהג צעיר, תשלם יותר, וזאת גם אם שני ההורים הם נהגים ותיקים ומבוגרים.

 

לא רק ותק, אלא גם נהיגה בטוחה ורקורד נקי

כמובן שוותק הנהיגה הוא לא הפרמטר היחיד שמשפיע על גובה פוליסת הביטוח. רקורד הנהיגה של הנהגים המבוטחים באותה פוליסה מהווה פרמטר חשוב לא פחות. נהג עם רקורד נהיגה נקי לעד ולעולם ישלם פחות בביטוח הרכב שלו מאשר נהג שביצע תאונות ונדרש לתיקונים קודמים של הרכבים שלו דרך חברת הביטוח. ניתן להוציא טופס של היעדר תביעות ב-3 השנים האחרונות, וכך להראות לחברת הביטוח את הרקורד הנקי שלכם, ולהוזיל עוד את ביטוח החובה.

 

חשוב לקרוא את האותיות הקטנות, ואפשר לחסוך לא מעט כסף

כמו בכל הוצאה אחרת שלכם, על אחת כמה וכמה הוצאה חודשית קבועה, גם בביטוח הרכב שלכם חשוב מאוד לקרוא את האותיות הקטנות. אין להתחייב לעסקה שלא הבנתם עד הסוף את המשמעות שלה. חשוב מאוד, אם כן, כשאתם בוחרים ביטוח רכב, לוודא שאתם מקבלים את ההוזלות שאתם אמורים לקבל מתוקף היותכם נהגים ותיקים ו/או מבוגרים, ולוודא שהרקורד הנקי שלכם כנהגים מבוטא גם הוא בגובה הפוליסה.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה