נעים מאוד, מעצב תעשייתיעולם העיצוב התרחב בשנים האחרונות לאין שיעור. לפיכך, היום, כשמישהו יציג את עצמו בדייט בתור "מעצב", כדאי מאוד שיסביר בדיוק באיזה עיצוב הוא עוסק.

unsplah

בין שלל הענפים שבהם יש ביקוש לתואר הנכסף, הולך ומתפתח מאוד תחום העיצוב התעשייתי.
הכיוון מעניין אתכם? כדאי מאוד להמשיך לקרוא כדי להבין במה מדובר ואילו תכונות יבטיחו לכם הצלחה בתחום.

 

קודם כל מה זה מעצב תעשייתי?

תפקידו של המעצב התעשייתי הוא בעצם לעצב ולפתח מוצרים המיועדים לשימוש תעשייתי. אם תהיתם פעם מי מחליט איך ולמה נראים ברגים, או לחילופין המכונות שמייצרות אותם, זהו בגדול תפקידו של המעצב התעשייתי. להבדיל מתחומים אחרים בעולם העיצוב, האתגר הגדול הניצב בפניו של המעצב התעשייתי הוא הפיכת מוצר חד ממדי בשלב התכנון, למוצר תלת ממדי בנקודת הסיום.

 

קווים מנחים ייחודיים לעבודת המעצב  

עלות המוצר הסופי -  מוצר שעלותו תהיה גבוהה מדי, עלול להפוך בלתי רלוונטי, ועל כך צריך המעצב לתת את הדעת כבר בשלב התכנון.

פרקטיות – מכונה, חברים, היא לא זר פרחים או חדר מנוחה. תפקידו של המעצב התעשייתי הוא לדאוג שהמוצר הסופי שלו יהיה שמיש ויעיל ולא רק משובב נפש.

חומר גלם – בתחום התעשייה, הכרה מעמיקה של חומרי גלם ותכונותיהם היא קריטית בדרך להרכבת המוצר המושלם. בקיאות בנושא הזה היא חלק מדאגותיו הבסיסיות של המעצב המוכשר.

 

איך תדעו אם קורצתם מהחומר הנכון?

מקצועו של המעצב התעשייתי מצריך שילוב עדין בין נפש אומנותית חופשיה ויכולת דיוק של מדען, דבר ההופך את ההתמקצעות בנושא למתאימה ליחידי סגולה.

ראשית, בהתחשב בהכשרה המורכבת בדרך להפוך למעצב תעשייתי מן המניין, ודאו שבוערת בכם תשוקה עזה לנושא ולמקצוע. כזאת המצדיקה התמסרות ללימודים מורכבים ומאתגרים.

שנית, בדקו שגלגלי הדמיון מפותחים אצלכם ברמה גבוהה. אם כולם אומרים על ענן שהוא בצורת כדור צמר ורק אתם רואים בו חד קרן שנאבק במלאך, סימן שאתם מתאימים למשימה.

עולם העיצוב התעשייתי הוא עולם המאפשר גדילה לאנשים בעלי חזון מפותח וראייה למרחקים ארוכים. הביקוש למקצוע קיים במגזר הפרטי והביטחוני, שם תוכלו לצבור ניסיון והכרה רבים. אך אם אתם אנשים שמיסודם באים לעבוד ולא רק לעבודה, תוכלו למצוא את עצמכם במהרה פורחים בדרך עצמאית והופכים לדבר החם הבא. חזון מפותח יהפוך אתכם לממציאים מערכים ולמעצבים מובילים.

 

אופציות ההתמקצעות בתחום הן מגוונות

אם תעמי קו בנושא, תוכלו למצוא שחלק מהמוסדות המכשירים מעצבים תעשייתיים מאפשרים לכם ללמוד במסלול הנדסאי, ובחלק מהמוסדות תוכלו להפוך להיות סטודנטים לתואר ראשון בדרך להכרתכם כמעצבים מוסמכים. כך או כך, היכולת להתחייב למסגרת לימודית היא קריטית בכדי להפוך להיות אנשי מקצוע מן השורה הראשונה בתחום זה.

 

לסיכום, לפנינו עומד מקצוע מפואר שהוא תוצר של המהפכה הטכנולוגית המאפיינת את הדור שלנו. מי מאיתנו לא רוצה להיות חבר של כבוד במועדון המקצועות המודרניים? הטייטל הנכסף "מעצב תעשייתי" הוא בהחלט אחד מכרטיסי הכניסה הנחשבים ביותר היום בשוק, המאפשרים לכם להיות "חבר מועדון".   


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה