"אחי אל תלך לי"- שיר לזכרו של יהונתן בן ישי ז"לחמש וחצי שנים שנים למותו של יהונתן בן- ישי ז"ל מאשדוד, כתבו אחיו זיו וחברו הקרוב אסף שיר לזכרו ומעשה לכלל חיילי צה"ל בשם "אחי אל תלך לי". בואו לשמוע ולהתרגש

יהונתן בן- ישי ז"ל למד בישיבת נווה הרצוג בניר גלים. לאחר סיום לימודיו התגייס לצבא ושירת כשנה וחצי בגדוד 51 של גולני כלוחם- חובש.

יהונתן היה מורעל על הצבא והתכוון להמשיך לעלות בסולם הדרגות מתוך אהבה לארץ ישראל. ביום 27.08.12 השתתף בתרגיל של מפקדי פלוגות וגדודים, כך שבתוך התרגיל אירעה תקלה שטנק מרכבה נכנס לשטח ולא הבחין ביהונתן וחבריו.

יהונתן שילם בחייו, נפצע אנוש ולאחר 4 ימי מאבק על חייו מת מפצעיו כשהוא רק בן 20 במותו. הוי לו תוכניות רבות לעתיד כגון: להקים משפחה עם חברתו באותה תקופה, אולם בצער רב, התוכניות נקטעו באיבם.

אלו מילות השיר:
בין חלום למציאות, אני מתגעגע. כל שנייה , כל דקה , אני שוב משתגע. בין העצב לדמעות , יום בהיר ליום אפל. אני מתבלבל , והכי קשה עכשיו, זה שנותר לי לעכל. כל האנשים , המקומות , שהיו תלויים בך. עברו לריקנות כזו , מזכירים לי רק אותך. עוד עיתון עוד כתבה , טנק ששוב מחליד. בין כתבות רוצה לברוח , הפצע לא מגליד. אחי , אני בוכה על קברך ושואל האם אתה מלמעלה מסתכל? אחי , תן בי את הכוח לזכור אותך אחי רק עכשיו בבקשה אל תלך לי.... בין השירים אותם שמעת , לאוכל שאהבת. שבת עם כל המשפחה , ולרגע שצחקת. הקושי להתמודד , והתחושה שלאבד. אני נלחם על להמשיך , אחרת זה כבד. תמונות מהמסע שלך רצות , עומדת הכומתה. לוגו של עץ מפורסם , עם דמעה שהתייבשה. כל חיוך, וכל מבט , הריח בבגדים. נצרב אל תוך הלב שלי , ששואל איך ממשיכים

את השיר מבצע זמר- אמן בשם דניאל חן- הקשיבו לשיר:

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה