ביום רביעי: פתיחה חגיגית לתערוכת הצילומים "פרידה מזיכרון"ברביעי הקרוב (10.10) תתקיים פתיחה חגיגית, פתוחה לקהל הרחב, לתערוכת הצילומים המרגשת 'פרידה מזיכרון', של האמן האשדודי, אבי שיאון

האמן אבי סימנה שיאון

עם יציאתו לפנסיה מוקדמת ופרישתו מחברת החשמל לאחר 38 שנה, החליט אבי שיאון, כדבריו: "לתת מתנה לעצמו", ונרשם ללימודי אמנות במגמת צילום במכללת "מנשר לאמנות" בתל אביב.

התערוכה, 'פרידה מזיכרון', מציגה את הנושא המרכזי בו התמקד שיאון במהלך שלוש שנות לימודיו.

לדבריה של סיגל מאור, אוצרת התערוכה: "התהליך החל בפרויקט הסיום לשנה ב' במכללה, בו ניסה שיאון לבטא את הקשר שלו עם אימו המבוגרת, הנאלצת לעזוב למורת רוחה את דירתה הצנועה, בה חיה עם משפחתה למעלה מ-50 שנה."

פינוי הדירה מהרהיטים והחפצים תועד במאות צילומים ובהדרגה, במקביל לחוויה הרגשית שעבר שיאון, וכך התפתחה ונבנתה סדרת צילומים בעלת אופי מינימליסטי ואישי המעבירה למתבונן תחושת הכרות עם אימו, אף על פי שהיא נעדרת מהצילומים, וכן הכרות עם הצלם עצמו.

'פרידה מזיכרון', צילום: אבי שיאון

סדרת הצילומים הנוספת נולדה אף היא מכורח הנסיבות בהן התגלתה מחלת הדמנציה אצל האם המבוגרת. כעת, משהנושא הפך להיות מורכב בהיותו מופשט יותר, נוסף לשיאון אתגר גדול: כיצד מבטאים נושא מופשט כדמנציה במדיית הצילום? כיצד אם כן מצלמים זיכרון, או יותר נכון, אובדן זיכרון?

שיאון, שכבר מתחילת דרכו אימץ את עצתה של אחת מהמרצות המוערכות עליו: "לא לצלם את הנושא אלא לנסות לבטא אותו דרך מדיית הצילום", נדרש לכך כעת ביתר שאת. 

צילומי הדירה הקטנה המתרוקנת והולכת מחפציה הצנועים, לצד הצילומים המופשטים הנותנים ביטוי ופרשנות חזותית לתופעת הדמנציה, מהדהדים שניהם יחד את נושא התערוכה: "פרידה מזיכרון".

פתיחה חגיגית לתערוכה 'פרידה מזיכרון', יום רביעי, 10.10, בשעה 19:30, גלריה עירונית לאמנות 'דואט', קניון עופר  לב אשדוד.
התערוכה פתוחה לקהל הרחב עד ה-14.11. 
שעות פתיחת הגלריה: ימים ראשון-חמישי בין השעות 8:00-16:00.
למידע נוסף: 08-8677353


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה